Офіцери та службовці Національної академії відсвяткували Хрещення Господнє
20 Січень 2015

19 січня всі православні християни відзначають одне з найбільших християнських свят – Хрещення Господнє. Свято пов’язане з хрещенням Ісуса Христа в річці Йордан Іоаном Хрестителем, під час якого, згідно з Євангелієм з небес зійшов на Ісуса Святий Дух у вигляді голуба. Саме тому існує інша назва свята – Богоявлення. Головний обряд свята – освячення води в церквах. Поруч з тим, зберігся інший старовинний обряд, який проводять на річці чи озері – у льоду вирубують ополонку в формі великого хреста, священник читає молитву над водою та опускає у воду срібний хрест. Після цього вода вважається освяченою.

Вважається, що свячена вода придає здоров’я та лікує від всіх хвороб. Звідси й походить звичай окунатись в ополонку. Саме тому військовослужбовці та службовці Національної академії разом зі своїми родинами та друзями зібрались разом, щоб підтримати давню традицію.

«Сьогодні я тут вперше. Чесно кажучи, спочатку навіть трішки побоювався, але все ж таки погодився прийти разом з колегами. І зараз я зовсім про це не жалкую, адже мені дуже сподобалось. Відчуття просто неможливо описати словами, таке враження неначе я знову народився. Тепер щороку буду приходити сюди, щоб продовжувати цю славну традицію» - сказав, щойно вилізши з води майор Олексій Міршук.

автор Міняйло Артемпереглядів - 676.