В Національній академії вшанували учасників бойових дій на території інших держав
13 Лютий 2015

В Національній академії пройшли урочистості  з нагоди 26-ої річниці з дня виведення радянських військ з Афганістану та в честь дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Тривала афганська війна жорстоко зачепила усіх її учасників, і особливо сім’ї. Це незагоєна рана, невідступний біль. Загальні незворотні втрати військ колишнього Радянського союзу склали близько п’ятнадцяти тисяч чоловік, майже триста зникли без вісті. Більш як двісті тисяч солдатів і офіцерів були нагороджені бойовими орденами та медалями, а 87 стали Героями Радянського Союзу.

Заходи пройшли за участю особового складу Національної академії, ветеранів Афганістану, ліцеїстів кадетського корпусу з м. Суми та комунального закладу «Спеціалізованої школи-інтернату» 3-го ступеня  Юнкерського училища, а також школярів навчальних закладів міста Харкова.

Зі вступним словом до присутніх звернувся начальник Національної академії генерал-майор Володимир Пеньков: «Шановні присутні, 26 років тому завершилася війна, в якій були задіяні війська колишнього Радянського союзу. Величезна ціна була заплачена за мир і спокій – близько п’ятнадцяти тисяч життів. Сьогодні, нажаль, на території нашої держави знову йдуть бойові дії. Щоденно на сході України гинуть як військові, так і цивільні люди. Однак наш народ впевнено тримає удар, ми повинні вистояти, адже за нами правда і за нами Бог. Я хочу щиро подякувати всім воїнам за їх героїзм та безстрашність під час виконання свого обов’язку та за те, що  сьогодні своїм прикладом вони допомагають виховувати майбутніх захисників нашої держави».

Після цього начальник Національної академії вручив грамоти з нагоди 26-ї річниці виводу військ з Афганістану підполковнику запасу Боднарюку Дмитру Іллічу  та полковнику Покотило Василю Григоровичу.

Продовжився урочистий захід на честь учасників бойових дій святковим концертом.

автор Міняйло Артем,

фото Олександр Жовтий