Життя товариша – понад усе
21 Лютий 2015

В Національній академії тривають курси бійця-рятувальника. Розпочавшись 19 лютого, курси спрямовуються на інтеграцію натівських стандартів домедичної допомоги, використовуючи всі наявні засоби. Курсанти випускних курсів пройшли дводенну теоретичну підготовку та перейшли безпосередньо до практики. Умови наближені до бойових – постріли, вибухи та крики поранених. Часу на прийняття рішення обмаль, однак досвідчені інструктори вимагають від курсантів невідкладних, миттєвих дій, адже на кону найдорожче – життя бойового товариша.

Заняття проходять на трьох станціях. На першій – курсанти відпрацьовують погрузку поранених у БТРи та вивезення їх на безпечну відстань для надання першої допомоги. Завдання нелегке, адже навколо шквальний вогонь противника, а залишати пораненого товариша не можна.

На другій станції завдання ще складніше – евакуація поранених з так званої «Червоної зони» (зони, що знаходиться під вогнем противника) до безпечного місця без використання транспорту. Завдання вкрай відповідальне, адже противник обстрілює всі відкриті ділянки, тому важливо відпрацювати злагодженість групи для уникнення додаткових втрат та евакуації поранених. Інструктори постійно ускладнюють задачу курсантам імітаційними вибухами, слідкуючи за їх поведінкою та реакцією.

Третя станція – імітація польового госпіталю. Інструктори вказують курсантам поранення, яких зазнав їх товариш. Завдання – надання якогомога ефективнішої допомоги. Хоча загрози вогневого контаку як на попередніх навчальних місцях тут немає, однак швидка та якісна допомога є вкрай важливою.

«Я дійсно дуже вражений цими тренуваннями. Я неначе справді побував на полі бою. Сьогодні ми мали нагоду відточити на практиці ту теоретичну підготовку, яку ми здобували декілька днів. Звичайно поки що виходить не все, однак всі мої товариші дуже стараються і намагаються все зробити якнайкраще» - зазначив курсант Антон Момот.

Автор Артем Міняйло,

фото Олексія Лебедяпереглядів - 411.