В Національній академії відзначили Міжнародний день миротворців ООН
30 Травень 2015

В Національній академії Національної гвардії України відзначили Міжнародний день миротворців ООН. Святковий день пройшов під девізом «Разом за мир» - саме ці слова є символічними сьогодні для усього українського народу.

На урочистості до навчального закладу завітали більш ніж 300 гостей. Серед них школярі, курсанти, учасники громадських організацій та об’єднань і, звичайно ж, миротворці та ветерани.

До уваги гостей було представлено виставку сучасної та раритетної зброї, деякі зразки зброї були створені ще у 18-му сторіччі; фотовиставку із світлинами миротворчої діяльності, зробленими, починаючи з 1992 року, коли перші військовослужбовці незалежної України вирушили у першу місію з підтримання миру у колишній Югославії.

«Щороку наш навчальний заклад вшановує миротворців. Декілька десятків наших військовослужбовців побували в місіях ООН. І по сьогоднішній день сім офіцерів виконують завдання з підтримання миру у країнах світу. Мені дуже приємно, що цього року саме на території Національної академії проводиться загальноміський захід з нагоди свята. Миротворці – це досвідчені люди, які покликані навчити зростаюче покоління оберігати мир у всьому світі і в Україні також. Зі святом!», - з такими словами відкрив урочисту частину заходу начальник Національної академії Національної гвардії України генерал-майор Володимир Пеньков.

З привітальними словами виступили голова правління Київської регіональної організації миротворців Володимир Попович, голова Харківської обласної громадської організації ветеранів та інвалідів локальних війн, радник міського голови з питань ветеранів  Іван Стойка. З окремою доповіддю про діяльність миротворчих організацій у Харківській області виступив голова правління ХООО миротворців ООН та учасників міжнародних операцій Сергій Самойлов. Миротворці Харківської області активно приймають участь у допомозі переселенцям та збирають гуманітарну допомогу для дітей Донбасу, зокрема зазначив Сергій Самойлов.

Показовими виступами на плацу Академії гостей привітали: вихованці харківського десантно-спортивного клубу «Маргеловець», учасники громадського об’єднання «Гвардія» м.Кременчук, група спеціального призначення командно-штабного факультету Національної академії та парадний розрахунок з карабінами СКС та шаблями офіцерськими. Виступи постійно супроводжувались гучними оплесками.