Військові автомобілісти показали рівень знань на державному екзамені
10 Червень 2015

Курсанти-автомобілісти інженерно-технічного факультету склали комплексний державний екзамен за фахом навчання. Складався він із трьох частин: вміння працювати із документацією автомобільно-бронетанкової служби, теоретичні знання будови та практичної частини по ремонту та обслуговуванню техніки.

До навчального центру оцінювати рівень знань майбутніх фахівців прибув начальник управління автомобільної та бронетанкової служби ГУ НГУ полковник Володимир Коросташ.

- Сьогодні від кожного військового спеціаліста залежать людські життя. Не винятком є і автомобілісти. Транспорт відіграє на даний момент дуже велику роль під час виконання службово-бойових завдань. На даний момент війська кожного дня поповнюються новими зразками техніки. Це і бронетранспортери, і спеціальні автомобілі, легкоброньовані авто, автобуси, вантажні і т.д. В Академії курсанти мають отримати базу, щоб надалі без особливих труднощів ефективно експлуатувати техніку. Як показує практика, всі випускники-автомобілісти, яких я зустрічав у військах, не завжди на сто відсотків володіли теорією, проте на практиці виконували всі поставлені перед ними задачі. Той перелік техніки, який надходить до частин досить широкий і щоб вивчити повну будову і роботу кожного необхідно багато часу, якого, нажаль зараз немає. Але, як кажуть, «Справжній інженер не той, хто все знає, а той, хто знає де знайти», саме так сьогодні і повинні діяти  ці випускники-автомобілісти. Ще один важливий момент: більшість машин зараз мають досить багато електроніки, імпортних агрегатів та вузлів -  відремонтувати в умовах військової частини їх досить складно, в цьому випадку головне завдання командира автомобільного взводу правильно організувати експлуатацію техніки та вчасне обслуговування, тоді і ремонт знадобиться значно рідше.

Всім курсантам я наголосив – кінець навчання буде в них не в Академії. Справжній автомобіліст навчається весь період служби. Зараз вже ми маємо ремонті станції на базі КрАЗу та БРЕМ (на базі БТР 4Е). Вони дуже активно використовуються у зоні проведення антитерористичної операції. І, попавши туди, молодими офіцерами їм доведеться дуже швидко опанувати нові засоби ремонту. Для більш складного ремонту техніки ми плануємо створити спеціальні ремонтні підрозділи, так звані раніше «рембати». Техніка, яка частково пошкоджена або знищена в ході бойових дій може ще стати в нагоді, якщо її правильно розбракувати та відсортувати, тобто створити ремфонд. Це буде значна економія коштів для військ. Тут і стануть в пригоді саме випускники-автомобілісти. Роботи ще багато попереду, особливо під час бойових дій. Тому ми маємо стрімко розвиватися та правильно використовувати наші знання та ресурси.

На комплексному державному екзамені автомобілісти отримали всі позитивні оцінки. Попереду в них ще захист дипломної роботи та останній рік навчання на випускному курсі.

Прес-служба НА НГУпереглядів - 689.