Від смуги перешкод до бойового духу
26 Серпень 2015

Нещодавно, в навчальному центрі Національної  академії Національної гвардії України, курсанти командно-штабного факультету здійснили подолання штурмової смуги перешкод, призначеної для підготовки підрозділів спеціального призначення Національної гвардії України.

Основна мета – навчити курсантів захищати себе у найбільш екстремальних ситуаціях, впевненості в своїх силах, сміливості й рішучості, виховати у них навики організованої, серйозної та згуртованої роботи у команді.

Протяжність смуги близько 1,5 км. Вона складається з понад десятка достатньо небезпечних елементів, правильне подолання яких надає військовослужбовцям практичні навички дій на пересіченні місцевості, в населеному пункті, гірській місцевості та водних перешкодах.

«Витривалість, спритність і швидкість реакції - такими якостями володіють курсанти Національної академії Національної гвардії України. Колектив групи спеціального призначення гідно подолав усі елементи смуги перешкод. Протягом виконання не допущено травмувань, відчувався командний дух та взаємна допомога один до одного», - зазначив старший викладач кафедри фізичної підготовки та спорту майор Руслан Анацький.

Поруч завжди були досвідчені офіцери, які в потрібну хвилину охоче підкажуть та підбадьорять.

«Обстановка на смузі перешкод максимально наближена до бойових дій, тому ми відчули себе у самому центрі військових подій. Для того, щоб домогтися результату, ми тренувалися і долали ділянки смуги у різному темпі. Можливо, саме почуття єдиної команди допомогає нам долати будь-які, навіть найскладніші перешкоди», - діляться враженнями курсанти командно-штабного факультету.

Підведення підсумків із офіцерами, які здійснювали супровід із курсантами, провів заступник начальника Національної академії по роботі з особовим складом полковник Микола Товма.

«Під час виконання різних нормативів відбувається злагодження військовослужбовців між собою й у складі груп. Так вони стають єдиним колективом та у них з’являється бойовий дух», - наголосив полковник Микола Товма.