В Академії традиційно відбулася виставка аматорських робіт
26 Жовтень 2015

Кожного року восени Національна академія Національної гвардії України проводить огляд-конкурс художньої самодіяльності та самодіяльної художньої творчості особового складу Академії та членів їх сімей, одним із етапів даного конкурсу є виставка аматорських робіт.

Цими днями величезна кількість робіт була представлена у виставковому залі центра культури. Як відомо, експозиція допомагає показати необмежену палітру талантів творчості особового складу закладу та спрямувати відродження і популяризацію народного мистецтва, формуючи естетичні смаки.

Участь приймали представники чотирьох факультетів та інших підрозділів Академії.

На виставці презентувалися роботи майстрів-аматорів з різних видів народного мистецтва, а саме вишивка, кераміка, фотороботи, живопис, різьбярство, дерев’яна скульптура, писанки, прикраси з бісеру та натуральних каменів, графіка, макраме, квілінг та інші. Треба зазначити, що цього року було виставлено багато робіт, покликаних визивати ще більші відчуття патріотизму та збільшувати народну любов до Батьківщини. Серед них були лялькі-мотанки, розпис, глиняні вироби, вироби з лози і соломи, та різноманітні роботи, що мали народне підґрунтя. Адже, одним з пріоритетних завдань Академії є саме збереження національних традицій нашої держави.

Окремо, відмітили роботи, виконані дітьми, серед яких були представлені малюнки «Ліс» Олександра Крамара, «Дивовижний птах» Кароліни Суботи, «Хай завжди буду я» Єлизавети Кісян, «Космос» Карини Торяник, «Мама» Владислава Чірви, «Дивний світ» Юрія Білошенко.

Особливе зацікавлення визвали макети-ляльок курсантів, малюнки: «Сірко» Карини Бородай, «Кали» Марини Касян, «Калібрі» Анастасія Безпалько; фотороботи: «Лебідь» капітана Геннадія Ярового, «Син» майора Дмитра Кухарця; вишивки: «Сервіз» Марини Максимової, «Янгол» Вікторії Ларіної «Україночка» Наталії Бондаренко, «Арлекино» Марії Шабаліної, «Трилогія» Марії Юрків та інші види робіт: серветки та весільні рушники Надії Волович, український дитячий костюм, пошитий дружиною майора Олександра Скакуна, мотанки та макраме Діни Гетьманець.

Журі відмітило велику кількість та різноманіття робіт, представлених на виставці, їх високий рівень виконання та досить професійний підхід, самобутність та оригінальність техніки виконання.

Заступник начальника відділу по роботі з особовим складом підполковник Руслан Мусевич на початку виставки зазначив: «Метою нашої виставки є надання працівникам Академії можливості розкрити свій творчий потенціал та представити його на загальний огляд. Подібні виставки є також цікавими для широкого кола глядачів. Вони сприяють естетичному та духовному збагаченню людини, викликаючи почуття радості та створюючи гармонію у людських стосунках. До того ж, наші експозиції розкривають багатство культури нашого народу, знайомлять їх з минулим і сучасним, допомагаючи засвоїти національні звичаї та традиції. З кожним роком зростає кількість бажаючих показати власні творіння, результатом чого є розширення жанрового розмаїття представлених робіт на виставці».

За результатами конкурсу перше місце зайняв факультет економіки та менеджменту, друге місце - командно-штабний факультет, третє - гуманітарний факультет та четверте - інженерно-технічний факультет.

Виставка подарувала багато позитивних емоцій та приємних несподіванок. Хочеться вірити, що завдяки проведенню подібних заходів, будуть утверджуватися національні цінності: любов до рідної країни та громадський патріотизм, духовно-естетичне та культурне оновлення суспільства.

Автор Катерина Прозванюк,

Фото Олександра Жовтого