Курсанти Національної Академії завітали до меморіального комплексу
30 Жовтень 2015

Вже доброю традицією стали відвідування курсантами відомого пам’ятника історії  та культури «Висота маршала Конєва». 

Щорічно 28 жовтня Україна святкує День звільнення від фашистських загарбників. З цієї нагоди особовий склад інженерно-технічного факультету відвідав меморіальний комплекс «Висота маршала Конєва», що знаходиться в містечку Солоницівка Дергачівського району Харківської області.

Меморіал складається з декількох тематичних блоків, а саме: виставка бойової техніки на вулиці, каплиця «Іоанну-воїну» та стела на честь маршала Радянського Союзу Івана Конєва  висотою майже в вісімнадцять метрів. Також на території меморіалу розташований музей.

Численні експонати історичного музею відображають події та бойові дії періоду Великої вітчизняної війни, що проходили тут під час Бєлгородсько-Харківської наступальної операції під керівництвом генерал -  полковника Івана Конєва, генерал - майора Івана Манагарова та генерал - майора Георгія Анісимова в серпні 1943 року.

Курсанти-першокурсники дізналися, що саме із цієї висоти в ніч з 22 на 23 серпня командуючий Степовим фронтом Іван Степанович Конєв віддав наказ про нічний штурм Харкова. Через добу Харків був повністю звільнений від німецько-фашистських загарбників. Екскурсія проходила  з використанням візуальних та звукових ефектів. Це надало смогу присутнім відчути на собі ту атмосферу, у якій відбувалися ці знаменні події.

Проте, особливу увагу курсанти Академії приділили більш сучасній спадщині української армії. Їх саме зацікавили   роль українського військового контингенту в проведенні антитерористичній операції на сході України  та його участь у миротворчих операціях під егідою ООН.

«Сьогодні завдяки плідній праці істориків та працівників музею ми маємо уявлення про події, що зараз охоплюють нашу державу, та їх найдрібніші деталі. Тут кожен експонат просякнутий патріотизмом і мужністю. Увійшовши до музею, ми ніби переносимося туди, де наші бійці, і ніби разом з ними відчуваємо метушню їхнього буття у тиші музею», - поділився своїми враженнями курсант Тарас Овчаренко.

Що би хто не казав, наш курсант не забуває про історичні здобутки нашого народу, попутно знайомлячись з вже новими героями сучасності та беручи з них приклад.

Автор майор Ігор Атаманенко

Фото авторапереглядів - 517.