Курсанти Академії вшанували пам’ять жертв Голодомору
29 Листопад 2015

В Національній академії Національної гвардії України традиційно долучилися до пам’ятних заходів, що відбувалися у м. Харкові.

Щороку в останню суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів загиблих від Голодомору 1932-1933 рр. - трагічної події, що назавжди закарбована у свідомості українського народу, як одна з найжахливіших сторінок історичного минулого.

О 15:00 курсанти Академії разом із харків'янами зібралися біля Хреста жертв Голодомору в Молодіжному парку. Командування Національної академії також прийняло участь у церемонії покладання квітів.

«Голодомор є найбільш трагічною сторінкою в історії нашої країни, яку ми повинні пам’ятати. Ця пам'ять сприяє суспільній злагоді та порозумінню між людьми, об’єднаними спільним болем за минулим та надією на майбутнє. Безумовно, курсанти та студенти, як найактивніша частина сучасної молоді, повинні добре знати й пам'ятати минуле, яким би важким воно не було. Подібні заходи надовго залишаться в пам’яті людей, і вони зможуть передати цю історичну пам'ять своїм дітям, адже вже сьогодні так мало залишилося живих свідків тих подій», - зазначив т.в.о. начальника Національної академії генерал-майор Сергій Соколовський.

В цей час у самому навчальному закладі було приспущено Державний Прапор України з траурною стрічкою.

Після покладання квітів до меморіалу курсанти і городяни пройшли ходою до пл. Свободи, де активісти провели акцію пам'яті «Запали свічку». У 16:00 після відеозвернення Президента України Петра Порошенка наші військовослужбовці разом з іншими громадянами помянули померлих під час Голодомору хвилиною мовчання та виклали із запалених лампадок хрест.

«Ми живемо у хвилюючі, але ситі часи. І саме зараз треба як ніколи пам’ятати про жахи Голодомору. Приблизно 7 мільйонів українців загинуло. Це величезна цифра. Напевно, у кожного українця є родич, який постраждав від цього геноциду», – висловив свою думку курсант Костянтин Потапов, один із учасників заходу.