Колишній заступник командира загону спеціального призначення навчає курсантів розвідці
30 Листопад 2015

У навчальному центрі Національної академії пройшли практичні заняття з розвідувальної діяльності в лісі.

Вміння проводити розвідку курсантам знадобиться вже в якості офіцера. Майбутні командири повинні вміти здобувати інформацію про бойовий склад сил супротивника, положення та стан його військ, характер дій чи наміри ворога.

Для кращого засвоєння матеріалу з курсантами працював досвідчений викладач кафедри тактики підполковник Сергій Карпенко. Загартований перебуванням в АТО, колишній заступник командира окремого загону спеціального призначення знає, як організувати таке заняття і що саме курсанту необхідно знати в першу чергу.

Військовослужбовці командно-штабного факультету попрацювали в бойовому порядку «заячий крок», потренувалися у спостереженні й веденні дозору. Вони поділилися на бойові трійки та четвірки, відпрацювавши вміння, необхідні для роботи у команді. До того ж, курсанти продемонстрували свої знання в сфері маскування на практиці. Вони вчилися ховатися в складках місцевості, користуючись особливостями місця їх розташування на свою користь.

Сержант Дмитро Ткачук поділився враженнями від заходу: «Сьогодні ми використовували наші теоретичні знання на практиці, намагаючись показати нашим командирам, на що ми здатні. Протягом заняття ми практикувалися в спостереженні, підслуховуванні, пошуку, засідці, розвідці боєм. Ці заняття показали нам, що ми можемо досягти багато чого, працюючи як одна команда».

«У курсантів відбулися практичні заняття з розвідки з елементами маскування на місцевості у лісі, включаючи такий вид, як додатковий бар’єр, тобто військові залучали навіть гілля, листя та, здавалось би, незначні деталі оточення. Протягом занять кожен курсант відчув себе справжнім розвідником. Усі військовослужбовці засвоїли особливості створення сприятливих умов для збору даних. Курсанти навчилися добувати та узагальнювати відомості про супротивника», – підбив підсумки підполковник Сергій  Карпенко.

Автор старший сержант Андрій Хілько