Як академічна збірна стала переможцем всеукраїнської «Гонки Нації»
30 Травень 2016

Команда з числа офіцерів і курсантів-гвардійців виборола золото в харківському етапі «Гонки Нації», яка проходила в Журавлівському гідропарку.

 «Гонка Нації» – це всеукраїнський забіг з перешкодами, призваний перевірити фізичну міць та силу духа спортсменів. Збірна «НАНГУ» брала участь у командному заліку на дистанцію 5 км. з 15 перешкодами. Особливістю такого забігу було те, що результат зараховувався тільки по останньому фінішуючому учаснику. Команди складалися з 5 чоловік. Загалом, брали участь 33 колектива з усіх регіонів України, зокрема переможці Київського етапу «Гонки».

До збірної «НАНГУ» – майбутніх тріумфаторів – увійшли: капітан Артем Турчинов, сержант  Владислав Приліпа, молодший сержант  Сергій Білоус, курсант Олександр Беззубенко та курсант Руслан Ткачук. Окрім звичайного бігу упродовж всього шляху на гвардійців очікували цікаві і виснажливі перешкоди – пов’язані з підйомами та спусками, водою, болотом, піском, холодом, висотою, переміщенням предметів, вогнем та фізичними навантаженнями. Із загальним часом подолання дистанції у 50 хвилин наша збірна виявилася швидше і спритніше інших 33 команд і посіла перше місце.

«Хвилювання на старті неймовірно, адже ти абсолютно не знаєш, чого очікувати. Перешкоди були найрізноманітніші: кільця, шини, канат, пеньки, колоди, колючий дріт, скеля, стіна, вогонь, болото, рукоход, кулі, мішки. Сили забирає і сам біг, адже це було не просто пряма, а постійні гірки вгору, вниз по впадинах і підйомах. Всі мали можливість випробувати себе на міцність, перевірити спритність, силу і кмітливість, побороти страх висоти, глибини і заодно вивалятися з ніг до голови в багнюці. На подолання перешкоди давалася всього одна спроба. Якщо не справляєшся - робиш 30 бурпі і біжиш далі. За цим на кожному з перешкод стежили волонтери, і тільки вони могли дати "зелене світло" на проходження наступного перешкоди. Мета забігу проста - дістатися до фінішу першими у складі команди. На межі своїх можливостей, ми долали перешкоду за перешкодою. Найемоційнішим стала водойма, вода якого 5 градусів. При зануренні в холодну воду мимоволі "захоплює дух. Мокрі і холодні, ми рухалися далі, піднімаючись на круті підйоми. Самим непередбачуваним стала стіна 2.7 м, яку потрібно було перелізти якимось чином, не маючи жодної зачіпки. Тут ми командою допомагали один одному. Під час забігу не обійшлося і без штрафних 30 бурпі, – їх доводилося виконувати 7 разів», – ділиться враженнями від ходу змагань молодший сержант Сергій Білоус.

Наші переможці були нагороджені футболками, спортивним харчуванням, медалями, страховим сертифікатом на 30 000 євро та ,найголовніше, кубком «Гонки Нації».

«Команду я збирав з кращих спортсменів Академії: і з Академічної збірної з кросфіту і з числа наших марафонців. Зокрема Сергію Білоусу я запропонував увійти до команди саме після вдалого забігу в харківському марафоні. Я і сам брав участь разом з хлопцями, щоб бути поруч, коли їм складно. Досягати того, що на перший погляд здавалося тобі нереальним і виходило за межі можливого - величезне задоволення. Людина завжди може більше, ніж думає, треба тільки дозволити собі вийти за ці уявні рамки. І Гонка Нації дає таку можливість. Можливість подолати себе. Це змінює свідомість, погляд на життєві труднощі, загартовує характер, волю, вчить добиватися поставлених цілей і не здаватися. Все те, що притаманно справжньому гвардійцю», – зазначив тренер збірної переможців капітан Артем Турчінов.

Зауважимо, що згідно Правил Європейської асоціації забігів з перешкодами «OCRA Europe», переможці  отримують можливість прийняти участь у чемпіонаті Європи з забігів з перешкодами «12.06.2016 – Нідерланди».

Прес-служба НА НГУпереглядів - 376.