В Академії Нацгвардії відзначили День Конституції
28 Червень 2016

В Національній академії Національної гвардії України відзначили одне з найважливіших державних свят – День Конституції України. Прийняття Основного Закону країни  28 червня 1996 року закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність.

Урочистості розпочались з підняття державного прапору України та виконання гімну. Право підняти державний прапор України було надано кращім військовослужбовцям, відмінникам навчання.

З нагоди свята до всіх присутніх звернувся начальник Національної академії генерал-майор Володимир Пеньков: «Сьогодні наша країна відзначає ювілейну дату -  20-у річницю з дня прийняття конституції України. 28 червня 1996 року увійшло в новітню історію нашої держави. Цього дня Верховна Рада України прийняла Основний Закон України — Конституцію, яка стала реальною і дієвою основою розбудови незалежної демократичної держави. Цей закон окреслив основні права та обов’язки громадян нашої держави. На її фундаментальних засадах ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу. Міцного здоров’я вам, наснаги і благополуччя. Зі святом!»

 З нагоди свята наказом начальника Академії генерал-майора Володимира Пенькова було заохочено особовий склад навчального закладу: 36 працівникам Академії було оголошено подяку та 5 військовослужбовців були нагороджені грамотами.

Заступник голови ветеранської організації Академії полковник у відставці Олександр Семенченко, звертаючись до молодого покоління, нагадав про обов’язок захищати Батьківщину, роботи все, щоб кордони країни були недоторкані та ми могли жити за демократичним вибором. Наприкінці виступу він запропонував покласти квіти до стели Героїв-вихованців навчального закладу, які загинули під час виконання службово-бойових завдань.

З музичним привітанням виступив соліст гурту «П’ять стихій» Микола Золочевський.

Старший викладач кафедри соціальних та правових дисциплін підполковник Роман Павленко розповів про тернистий шлях створення Конституції України. Він нагадав історичні та політичні процеси, які вплинули на процес реформування країни в ті часи та основні положення, які були викарбувані в Основному Законі країни редакції 1996 року, як вони змінилися по сьогоднішній день.

По завершенню заходу особовий склад пройшов урочистим маршем.

 Прес-служба НА НГУпереглядів - 468.