«Я вже навіть і не уявляю своє життя без спорту»
4 Липень 2016

«Я вже навіть і не уявляю своє життя без спорту»

 

Курсант Дмитро Назаренко вже п’ятий рік навчається на інженерно-технічному факультеті Національної академії Національної гвардії України. Він  готується стати офіцером, вивчає профільні предмети і поєднує з навчанням постійні важкі тренування – Дмитро майстер спорту міжнародного класу з гирьового спорту.

Починаючи з першого року навчання, майбутній офіцер постійно бере участь у всеукраїнських та міжнародних навчаннях. Викладачі навчального закладу дуже позитивно характеризують Дмитра: «Дуже важко поєднати навчання з тяжкими та виснажливими тренуваннями, проте йому це вдається і досить вдало. Він взагалі намагається у всьому бути першим. Якщо береться за справу, працює поки не стане в ній кращим. Так і в спорті, і в навчанні», - відгукаються викладачі.

У майбутнього офіцера щороку по декілька змагань – спочатку всеукраїнські, потім Європа або світові змагання. Починаючи з 2009, у Дмитра щороку перше місце на всеукраїнських змаганнях та, обов’язково, призові місця на міжнародних турнірах. Цього року він посів ІІІ місце на Чемпіонаті Європи у Польщі, 2013 рік – переможець міжнародного турніру «Ventspils» у Латвії, 2014 рік – ІІІ місце на чемпіонаті світу у Німеччині.

«Дмитро послідовний і сконцентрований на перемозі спортсмен. І дуже технічний. Він постійно працює на повну на тренуваннях. Тому недивно, що він завжди серед переможців, хоча по натурі він – скромний хлопець», – розповідає тренер Дмитра з гирьового спорту капітан Артем Турчінов.

Майбутній чемпіон народився у с. Мачухи Полтавської області. Тренуватися штовхати гирі розпочав у 15 років. У 2005 році він вперше взяв участь у всеукраїнських змаганнях, а в 2009 році став переможцем цих змагань. того ж року Дмитру вдалося виконати норматив та стати майстром спорту. Вже 7 років поспіль він посідає перше місце на всеукраїнських змаганнях, не поступаючись нікому.

Робочий графік спортсмена досить напружений. Перед змаганнями розпочинаються посилені тренування, не менш ніж чотири рази на тиждень і так півтора-два місяця до змагань.

«За рік буває 2-3 змагань, до яких я готуюся. Виступати важко, ще важче ретельно підготуватися. Тут важливо не тільки підвищити свій фізичний рівень, а й не нашкодити здоров’ю, не надірватися та не потягнути м’язів, бо це може призвести не тільки до лікування, а й взагалі припинення виступів на змаганнях. Потрібно все зважувати, прораховувати, планувати тренування та відпочинок, харчування та ще багато іншого. Ціла наука, як так можна сказати», - розповідає Дмитро Назаренко.

З 2010 року Дмитро став членом збірної команди України з гирьового спорту. Це було дуже приємним досягненням для нього, адже це гордість бути членом збірної країни, в якій та народився й виріс.

У колекції спортсмена вже більше 30 медалей, більшість з яких золоті.

Найближчим часом нацгвардієць планує взяти участь у Динаміаді – 2016, виступаючи в команді Національної гвардії.

Наступного року Дмитро стане офіцером Національної гвардії та отримає звання лейтенант: «Я й надалі виступатиму за збірну Національної гвардії України. Сподіваюся, матиму час надалі тренуватися, бо, навіть поки і не уявляю своє життя без спорту», - розповідає майбутній офіцер.

Прес-служба НА НГУпереглядів - 479.