Незвичайна історія звичайного курсанта Академії Нацгвардії
5 Липень 2016

Ранок старшого солдата Дмитра Шевчука нічим не відрізняється від ранку його одногрупників-курсантів.

Як і вони, Дмитро вибігає на ранкову фізичну зарядку, потім вмивається, готує свою військову форму і необхідні речі до занять. Одним словом, робить те, що повинен. Він і сам так каже: «Роби, що повинен і роби це справно, незважаючи на обставини». Каже, що такому відношенню до життя його навчив батько ще в дитинстві. І з тих пір Дмитро не змінює своєму девізу, навіть у самі складні і вимогливі часи – під час участі в проведенні операцій з визволення міст Слов’янськ, Горлівка, Семенівка,  Дебальцеве й Іловайськ. Так, 30 червня 2016 року за мужність і відвагу, за свої самовіддані дії, проявлені під час участі в антитерористичній операції указом Президента України його було нагороджено медаллю «За військову службу Україні».

Сам родом з Калинівки Вінницької області, Дмитро у 2011 році закінчив вище професійне училище і згодом того ж року пішов на військову службу до частини 3028, що розташована також у Калинівці. Декілька місяців на службі в гвардії йому було достатньо, щоб зрозуміти, що бути військовим – то його життєве покликання.

«Ця військова енергетика, яку я відчув, потрапивши до лав Національної гвардії, чітка дисципліна і відчуття того, що щодня вносиш свій внесок у добробут України, переконали мене перейти на військову службу за контрактом. У військовій частині мене все цікавило і приваблювало. Я завжди намагався вчити щось нове й освоювати нові посади. Я проходив службу на посадах оператора-експедитора групи документального зв’язку, радіотелеграфіста мобільної групи зв’язку, хіміка-розвідника відділення радіаційної і хімічної розвідки», – зазначає старший солдат Дмитро Шевчук.

З червня 2014 року Дмитро неодноразово виїжджав у службові відрядження в зону проведення АТО. Задачі були різноманітними – від ведення оборони і утримання блокпостів до зачисток в районах визволення.

«Під Іловайськом ми у складі групи вели бій під час виходу з оточення. Було дуже «спекотно»,  але не було часу на зайві думки, адже весь час треба було діяти. Мені приємно було отримати нагороду. Я завжди залишаюся вірним собі й Україні і я радий, що держава і Нацгвардія не забувають і дбають про мене»,– згадує Дмитро.

У складний для країни період, особисто пройшовши через терени війни, Дмитро вирішив що хоче стати офіцером. У 2015 році він вступив до Національної академії Національної гвардії України і з тих пір йде до своєї мрії. Його наполегливість і працьовитість постійно відмічають його командири.

«Старший солдат Дмитро Шевчук – людина міцної волі, розумної ініціативи і гідного ставлення. Як і подобає справжньому офіцеру. Старанний в навчанні, він завжди відповідально ставиться й до службових завдань, чим завоював авторитет серед курсантів і повагу командирів. Приклад своїм товаришам, він той, на кого треба рівнятися», – описує Дмитра заступник начальника інженерно-технічного факультету по роботі з особовим складом підполковник Олександр Каплюченко.

«Роби, що винен і роби це справно, незважаючи на обставини», – девіз Дмитра Шевчука. Те, що допомогло йому зберегти своє життя і здобути визнання з боку держави у вигляді медалі «За військову службу Україні». Те, що щодня надихає Дмитра залишатися взірцем для себе і своїх товаришів і гордістю для своїх рідних. Те, що робить його історію – незвичайною історією звичайного курсанта.