228 студентів військової кафедри присягнули на вірність Україні
28 Липень 2016

На базі навчального центру Національної академії відбулось урочисте складання військової присяги студентами, які завершили навчання за програмою підготовки офіцерів запасу.

До цього протягом місяця вони практично закріплювали набуті за час навчання теоретичні знання. Для проведення занять залучались досвідчені викладачі кафедри підготовки офіцерів запасу, вогневої та тактичної підготовки, автомобільної кафедри. Обов’язки командирів студентських взводів виконували курсанти старших років навчання.

Окрім військово-облікових спеціальностей, студенти відкрили в собі лідерські і командирські якості. За словами студентки Анни Нежид, командира однієї з навчальних груп, вона навчилася організовувати людей і чітко розмежовувати службу від дружніх взаємовідносин. «Служба службою, дружба дружбою», – зауважила Анна.

228 студенти,  з яких 14 дівчат, прийняли урочисту клятву на вірність українському народові. Загалом, військову кафедру пройшли студенти 7 вишів Харкова.

Зі словами привітання до всіх присутніх звернувся перший заступник начальника Національної академії Національної гвардії України генерал-майор Сергій Соколовський : «Ще один важливий крок в житті кожного з вас вже позаду. Складання Військової присяги – це завжди знаменна подія для кожного, а тим більше – для майбутнього офіцера. За час свого існування Національна академія підготувала понад 30 тисяч офіцерів. Сьогодні перед українськими військовими постало важливе завдання обороняти цілісність нашої держави і, я впевнений, випускники нашого навчального закладу впораються з цим, не зважаючи ні на які труднощі. Нехай Альма-матер назавжди залишиться у ваших серцях. Будьте завжди вірні Військовій присязі».

Студентів, які показали найкращі результати протягом навчання, нагородили грамотами.

Настоятель Успенського храму протоієрей Ігор окропив майбутніх молодших лейтенантів свяченою водою та благословив на ратну службу.

Після традиційного ритуалу відбувся урочистий мітинг, на якому слова вітання з нагоди свята висловили гості і запрошені студенти, які щойно склали присягу. Музичною композицією привітав присутніх вокаліст гурту Академії «п’ять  стихій».

2 роки навчання на військовій кафедрі не пройшли дарма – більшість студентів виявили бажання для подальшого проходження служби в лавах Національної гвардії, служби безпеки України, підрозділах поліції та органах прокуратури.