Пізнавальна екскурсія до осередку історії потягів на Харківщині
27 Вересень 2016

Курсанти командно-штабного факультету Національної академії відвідали музей історії та залізничної техніки Південної залізниці, дізнавшись про цікаві факти «життя» експонатів.

Гвардійці дізналися, що музей складається з трьох зал, які висвітлюють різні історичні етапи розвитку Південної залізниці. Завідувач музею Андрій Прохоров зазначив, що Харківський музей залізничної техніки – найбільший в Україні за кількістю експонатів, яких налічується понад 800. Пам’яткою закладу є величезний макет маршруту швидкісного «Столичного експреса Харків-Київ» з копіями справжніх вокзалів зі світлофорами та переїздами. 36 експонатів залізничного рухомого складу складають тепловози, паровози, електровози, моторні вагомі рухомі склади та підйомні крани.

«Тут буде цікаво побувати і дорослим, і дітям. Навіть, не знаєш, який експонат виділити серед інших – стільки незвичних деталей та особливостей. Хоча ні, один все ж запам’ятався найбільше. Це 60-річний танк-паровоз. Думаю, що майже кожен військовослужбовець Академії захоче прийти сюди ще не раз, тепер вже зі своїми рідними», - зауважив Андрій Прохоров.

Здивування та захоплення присутніх викликав той факт, що в музеї також є безліч - більше 2 тисяч - старовинних й рідкісних облігацій, унікальних документів та фотознімків, макетів рухомого складу, інструментів для ремонту потягів, довоєнних білетів.

Курсант Валерія Узлова поділилася своїми враженнями від побаченого: «Рухаючись по залах, ти наче переходиш з одного часового проміжку до іншого, не полишаючи стін музею – просто як у машині часу (посміхається). Найбільше мені запам’ятався макет потрійного моста, прототип якого існує й досі, та дореволюційні рейки, які раніше слугували дахом для цього музею. Важко уявити, їм вже майже 120 років».

Керівництво факультету піклується про особовий склад і прагне, щоб молоде поповнення факультету пізнавало нові для себе факти. Адже військовослужбовець багатий тільки тоді, коли його духовний внутрішній світ має всебічне наповнення.