Автомобілісти і зброярі вдосконалювали навики на польовому виході (Відео)
5 Жовтень 2016

У навчальному центрі Національної академії Національної гвардії України завершився польовий вихід з курсантами – автомобілістами та зброярами. Цього разу в ньому прийняли участь не тільки курсанти інженерного факультету, а й офіцери-магістри.

«За останній рік значно зросла кількість практичних занять, які проводяться з майбутніми офіцерами. По-перше, це пов’язано з постійним надходженням нових зразків техніки та озброєння для оснащення Національної гвардії. На сьогоднішній день нові зразки поступають у війська мало не щомісяця і ми маємо підготувати офіцерів, які вмітимуть не тільки користуватись цією технікою, а й проводити обслуговування та ремонт, адже вони не тільки військові, а ще й інженери. По-друге, від успішного виконання своїх службових обов’язків залежать людські життя і це накладає підвищену відповідальність на кожного офіцера», - зазначив начальник кафедри експлуатації і ремонту автомобілів та бойових машин полковник Віктор Темников.

Для проведення занять було створено декілька навчальних місць. Частина з них була розгорнута для підвищення фахових знань по обслуговуванню техніки та озброєння, особливо в польових умовах, що є дуже актуальним в наш час. Особливістю проведених занять було те, що викладачі індивідуально підійшли до навчання кожного курсанта. Варто зазначити, що всі військові викладачі приймали участь  у проведенні антитерористичної операції і під час занять обов’язково передають свій досвід навчаємим.

Невід’ємною частиною польового виходу є і відпрацювання дій військових на блокпосту. Це є одна з найголовніших функцій, яку зараз виконує Національна гвардія у АТО. Крім того, кожен офіцер-випускник Академії, крім фахової освіти, повинен вміти виконувати і загальновійськові завдання, в тому числі і нести службу на блокпосту.

Паралельно із заняттями було проведено і стрільби. Курсанти виконали контрольні вправи з АКМ.

«Я дуже радий цим навчанням. Програма насичена, обіймає багато практичних елементів. Добре, що, не дивлячись на нашу спеціальність, у програмі завжди приділяють чималу увагу й вогневій підготовці»,- ділиться враженнями молодший сержант Олексій Осінній.

Загалом, польовий вихід було розраховано на два дні із повним розгортанням, організацією функціонування і згортанням польового табору. При цьому дотримувалися усі встановлені часові показники.

«Програма комплексного польового виходу щорічно оновлюється з урахуванням актуальних вимог сьогодення для надання якомога більш ефективних практичних навичок курсантам. Для залучення максимальної кількості особового складу до занять ми використовуємо принцип комплексування, включаючи до відпрацювання тактичні питання і питання за спеціальністю. Розгортаються польові авторемонтні майстерні разом з іншими польовими майстернями, організовується служба щодо охорони і оборони даного містечка. Курсанти старших років навчання акцентують увагу на відпрацювання фахових завдань: автомобілісти працюють з автомобільною технікою, зброярі – з озброєнням з використанням польових засобів ремонту. У той же час, першо- і другокурсники, які наразі вивчають курс загальновійськових дисциплін, більше відпрацьовують питання пов’язані з тактичною, топографічною і вогневою підготовкою», – зауважив заступник начальника інженерно-технічного факультету по роботі з особовим складом підполковник Олександр Каплюченко.

Слід зауважити, що кожного разу оновлюються і доповнюються новітні зразки техніки і озброєння на польовому виході. Цього разу курсанти мали змогу попрацювати з бронеавтомобілем КрАЗ «Спартан», майстернею оптико-електронної діагностики, колісним тягачем «КЕТЛ» та іншими.

«Основною метою польового виходу є надання максимум практичних навичок кожному курсанту. Для цього створюється одразу декілька навчальних місць і курсанти по черзі проходять кожне з них. На кожному навчальному місці декілька викладачів і вони індивідуально працюють з кожним курсантом, звертаючи увагу на недоліки кожного. Крім того, на одному навчальному місці можуть поєднуватись різні навчальні дисципліни, аби майбутні офіцери вчились мислити комплексно та використовувати максимум набутих знань для швидкого прийняття рішення, адже в бойових умовах саме від часу часто  і залежить успіх проведення операції», - зазначив начальник Національної академії Національної гвардії України генерал-майор Володимир Пеньков.