В Академії Нацгвардії обговорили питання міжнародної співпраці з представниками НАТО
10 Лютий 2017

В Академію Національної гвардії  України з метою офіційної передачі підручників англійської мови, які були закуплені для потреб навчального закладу, ознайомлення з діяльністю Академії та обговорення напрямків подальшого співробітництва прибули представники Програми професійного розвитку Офісу зв’язку НАТО в Україні та аташе з питань оборони Посольства Королівства Швеції.

Представники НАТО разом із їх партнером підполковником Петером Ліденом оглянули навчально-матеріальну базу одного із найпотужніших військових навчальних закладів України. Весь склад іноземної делегації відвідав сучасний навчально-тренувальний комплекс з вогневої підготовки, який оснащений новітніми тренажерами, мультимедійними та бойовими тирами, що дає змогу ефективно навчати володінню зброєю майбутніх офіцерів.

«Я приємно здивований, адже більшість офіцерів, які представляли навчальні місця – презентували їх вже повністю на англійській мові!», – зазначив керівник проектів Програми професійного розвитку цивільного персоналу сектору безпеки і оборони України Офісу зв’язку НАТО в Україні Олександр Лапко.

Високу оцінку отримав і нещодавно відкритий навчально-спортивний комплекс, який включає в себе зал для ігрових видів спорту, кросфіту, рукопашного бою та відновлювальний центр. Основними особливостями  комплексу є можливість проводити різнопланові тренування цілий рік, не зважаючи на погодні умови.

«Чесно кажучи, ми не очікували на такий прогрес і розвиток Академії Національної гвардії. Я вражений потужностями вашого навчального закладу. З останнього мого візиту керівництво Академії разом з особовим складом зробили величезний крок вперед до впровадження стандартів НАТО.  Більше того ми вже спостерігали ці впровадження  та переконалися у вдосконаленні системи підготовки курсантів Академії», – зазначив керівник Програми професійного розвитку цивільного персоналу сектору безпеки і оборони України Офісу зв’язку НАТО в Україні Ове Уруп-Медсен.

Під час розгляду напрямків подальшого співробітництва учасники конференції обговорили проведення орієнтаційного курсу  НАТО для особового складу Академії та акцентували увагу на розвиток мовної підготовки особового складу.

Саме мовна підготовка є наразі одним із пріоритетних кроків Національної гвардії для наближення до стандартів НАТО.

Мовним відділом Академії вже активно проводиться ряд інтенсивних курсів для особового складу навчального закладу. В цьому році планується реформування відділу збільшенням кількості викладацьких посад. Ця реформа дозволить збільшити кількість інтенсивних курсів для особового складу Національної гвардії та навчати до 60 осіб на рік з можливістю проводити курси перепідготовки.

У майбутньому на базі Національної Академії планується створення «Мовного центру» з перспективою проведення на його базі тестування знань військовослужбовців за стандартом STANAG 6001.

Крім того, керівник Програми професійного розвитку Ове Уруп-Медсен запропонував розробити концепцію на базі Академії низки короткострокових й інтенсивних курсів за тематикою військових курсів відповідно до тих, що проводять на базі Школи НАТО в місті  Обераммергау, Німеччина.

Упровадження інтенсивних курсів на кшталт курсів школи НАТО надасть змогу ознайомити представників Нацгвардії з сутністю, політикою, доктриною і організацією НАТО, що прискорить процес співпраці.

До того ж представники Програми професійної підготовки Офісу зв’язку НАТО обговорили питання гендерної політики у Національній гвардії та у Національній Академії безпосередньо. Наразі питанню гендерної політики приділяється все більше уваги й в Академії Нацгвардії до нього відносяться дуже відповідально. Загалом 146 жінок-військовослужбовців проходять службу на різних посадах навчального закладу та 78 курсантів-жінок проходять навчання.

Офіційна передача підручників англійської мови, які були закуплені для потреб Національної академії відбулась в кінці зустрічі. Представники Програми професійного розвитку Офісу зв’язку НАТО в Україні урочисто передали літературу завідуючій кафедри іноземних мов Академії Національної гвардії  Ларисі Стрілець та подякували за активну співпрацю і навчання особового складу англійській мові.

«Мені приємно долучитися до спільного проекту з Програмою професійного розвитку. Я впевнений, що за допомогою цих підручників особовий склад Академії ще ближче підійде до головної мети – сучасної професійної гвардії стандартів НАТО», – відзначив аташе з питань оборони Посольства Королівства Швеції в Україні підполковник Петер Ліден.

«Ми завжди готові працювати в рамках запропонованих програм, зокрема, щодо впровадження стандартів НАТО для підготовки майбутніх офіцерів. Як ви сьогодні побачили, Академія вже працює за стандартами НАТО в мовній підготовці, де в процес навчання курсантів та слухачів впроваджена програма СТАНАГ 6001. За необхідності, ми готові адаптувати дисципліни навчальної програми до стандартів НАТО», – зазначив на зустрічі начальник Національної академії Національної гвардії України генерал-майор Сергій Соколовський.