Тактико-спеціальна підготовка для спецпризначенців Академії
30 Березень 2017

З курсантами командно-штабного факультету Академії Національної гвардії України відбулися заняття з тактико-спеціальної підготовки підрозділів, які проходили в польових умовах.

Одним із напрямів роботи на кафедрі тактики є прищеплення глибоких знань і практичних навичок із виконання розвідувальних завдань та використання технічних засобів. На заняттях з тактико-спеціальної підготовки підрозділів майбутні офіцери відпрацьовують навички в умовах максимально наближених до бойових.

Матеріально-технічне забезпечення і обладнання навчального центру дозволяє провести тактичні заняття в умовах, максимально наближених до справжніх. Спецпризначенці відпрацювали дії групи захоплення при штурмі автобусу, в якому знаходиться диверсійно-розвідувальна група противника, яка  захопила заручників. Причому, викладач організував змагання, ціль якого полягала в тому, щоб визначити, яка підгрупа швидше захопить об’єкт, не нехтуючи заходами безпеки.

Курсанти використовували штурмовий трап, за допомогою якого штурмова група швидко долає вікна автобуса і потрапляє всередину. Силовики знешкоджують злочинців і після цього виводять заручників з транспорту. Під час заняття використовувались світло-шумові гранати, холості патрони та димові шашки.

Своїми враженнями поділився курсант Влад Дахно: «Сучасні спецпідрозділи поширено приймають участь у знешкодженні незаконних збройних формувань, злочинців та порушників. Захоплення їх під час знаходження у транспорті є важливим і, в той же час, не простим елементом виконання поставлених перед нами завдань. Саме сьогодні ми отримали навички, котрі обов`язково знадобляться нам у майбутньому».

Під час навчання та підготовки майбутніх офіцерів спеціального призначення значна кількість часу приділена практичним тренуванням стрільби, тактиці різнопланового штурму, а також елементам рукопашного бою.

«Під час курсу тактичної підготовки обов’язково проводяться навчальні сутички з одним і декількома противниками. Вони формують у майбутніх офіцерів основи тактичних дій зі зброєю, а також допомагають здобувати навички та прийоми пересування під час виконання бойового завдання», – зазначив старший викладач кафедри тактики підполковник Максим Голубок.