Миколаївська школа отримає ім’я на честь загиблого в АТО випускника Академії
18 Квітень 2017

Миколаївська загальноосвітня школа №17 тепер носитиме ім’я В’ячеслава Григоровича Саражана – героїчно загиблого офіцера, випускника Харківської Академії Національної гвардії України. З такою пропозицією та проектом рішення виступила начальник міського управління освіти Миколаєва Ганна Деркач.

Для прийняття відповідного рішення було зібрано повний пакет документів, необхідний для присвоєння школі ім’я офіцера, є прохання школи та були проведені суспільні слухання по даному питанню, отримано дозвіл сім’ї загиблого та вже підготовлено інформаційну дошку. В результаті необхідна кількість депутатів проголосували за ухвалення даного рішення.

Нагадаємо, близько 18.00 24 серпня 2014 р. колона підрозділу Національної гвардії України, рухаючись заданим маршрутом, потрапила у засідку бойовиків-сепаратистів. В'ячеслав Григорович дістав смертельних поранень, внаслідок інтенсивного обстрілу однополчани не змогли забрати його тіло з місця бою. Впізнаний за підсумками судової молекулярно-генетичної експертизи серед тіл, доставлених до моргу м. Запоріжжя.

Указом Президента України № 330/2016 від 11 серпня 2016 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

2002 р. В'ячеслав Григорович закінчив Військовий інститут внутрішніх військ МВС України (нині – Національна академія Національної гвардії України), у подальшому проходив службу на офіцерських посадах у внутрішніх військах МВС та Національній гвардії України.

Прес-служба НА НГУ,

та за матеріалами memorybook.org.ua