У Національній академії проходить підготовка екіпажів БТРів для Нацгвардії
26 Квітень 2017

Досвідчені викладачі Академії навчають командирів машин, механіків-водіїв і навідників злагодженій роботі на бойових машинах.

Цього тижня тривають польові навчальні збори з екіпажами БТР військових частин Східного оперативно-територіального об’єднання. У гвардійців є можливість детально вивчити теоретичну частину бронетранспортерів, штатного озброєння та продемонструвати свою вправність і майстерність на практиці щодо водіння бойовими машинами та стрільбами.

Частково збори проходять на базі Національної академії Нацгвардії, де заняття включають, як використання учбово-діючих стендів бойових модулів, так і комплексних динамічних тренажерів БТР-4Е – симуляторів бойових машин. За допомогою них 60 військовослужбовців гвардії можуть відпрацювати порядок водіння машин, встановлення та зняття озброєння бойового модуля, заряджання/розряджання зброї, підготовки боєприпасів БТР-4Е, споряджання стрічок ЗТМ-1, стрічки 30-мм АТ-17 та стрічок 72-мм кулемету КТ. Таким чином, вивчається не лише будова та правила експлуатації військової техніки, а і триває відпрацювання симуляційних стрільб з озброєння, що знаходиться на машинах.

«Це мої другі збори в Харкові – у Національній академії. Мені подобається, що всі отримані знання ми одразу закріплюємо на практиці, і завдяки цьому ми можемо потім розпочати роботу на БТРах вже з оновленим багажем знань. На мою думку, абсолютна схожість симуляторів зі справжніми бойовими машинами приємно вражає. Так можна дізнатися про певні тонкощі експлуатації ще на етапі навчальних зборів», – розповідає командир машини, сержант Олександр Харченко.

Майже всі викладачі кафедри озброєння та стрільби є носіями передового досвіду АТО. Тож, вони навчають не лише корисній теорії, а й в змозі надати цінні практичні підказки екіпажам БТРів.

«Вже не в перший рік гвардійці з усієї країни приїздять до Академії на навчання. Ми завжди готові поділитися досвідом та надати їм необхідних знань, навичок. Жоден момент зборів не залишається осторонь: кожне питання ми детально розглядаємо, а паралельно йде робота на динамічних тренажерах. Головним є те, що зовсім скоро ці напрацювання стануть в нагоді командирам машин, механікам-водіям і навідникам. Буквально за місяць вони вирушають до зони проведення антитерористичної операції задля виконання своїх безпосередніх бойових обов’язків», – так коментує хід занять заступник начальника кафедри озброєння та стрільби полковник Володимир Афанасьєв.

Попереду на екіпажі БТРів очікують практичні стрільби зі штатного озброєння бронетранспортерів в Малинівці та практика водіння.