У Національній академії вшанували ліквідаторів катастрофи на Чорнобильській АЕС
26 Квітень 2017

Сьогодні виповнюється 31 рік з моменту Чорнобильської катастрофи ‒ найбільшої за всю історію ядерної енергетики у світі. З цього приводу в Академії відбувся захід, присвячений вшануванню пам’яті ліквідаторів та жертв аварії на Чорнобильській АЕС.

Чорнобиль є не лише великою трагедією, а й символом безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Завдяки самопожертві ліквідаторів аварії  Чорнобильська катастрофа стала символом жертовності в ім’я Батьківщини – мільйонів людських душ. Ті, хто захищав людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження нещадної радіації, ризикували своїм життям та здоров’ям заради загального майбутнього. Так, кожного року в Академії проводяться заходи задля вшанування наших героїв-чорнобильців.

У центрі культури Національної академії пройшли урочистості з нагоди тридцять першої річниці трагедії на ЧАЕС. Перед початком усі ветерани, офіцери, курсанти мали змогу продивитися фотовиставку «Місце подвигу – Чорнобиль», яка проходила в виставковій залі.

Розпочав вечір тимчасово виконуючий обов’язки начальника Національної академії полковник Сергій Мартиненко: «Ніч з 25 на 26 квітня 1986 року є дуже сумним періодом для нашої держави. Вже тридцять один рік ми сумісно намагаємося ліквідувати наслідки двох потужних вибухів, що зруйнували реактор та забруднили територію і повітря двомастами тонами урану. За останніми даними майже 600000 людей пройшли через жахіття Чорнобильської трагедії. Військовослужбовці і службовці нашого навчального закладу також прийняли активну участь в ліквідації наслідків цієї трагедії. Було сформовано та відправлено колони з особовим складом, технікою, якими користувались під час ліквідації аварії. Щиро дякуємо всім, хто приймав участь в тих страшних подіях. Низький вам уклін! Бажаємо всім здоров’я, миру та наснаги. Нехай в нашій країні буде спокій та любов!»

Після свого виступу полковник Сергій Мартиненко вручив присутнім в залі службовцям-ліквідаторам грамоти від командувача Національної гвардії та начальника Національної академії. Далі глядачі переглянули відеоролик «Дзвони Чорнобиля».

Наступним слово взяв учасник ліквідації наслідків на ЧАЕС, полковник у відставці Анатолій Пісарєв: «Хочу висловити слова вдячності командуванню Національної академії за те, що вони завжди пам’ятають цей день і тих, для кого доля обрала цей нелегкий шлях. Тридцять один рік тому сталася аварія, що змінила нашу землю, наше життя і, головне, майбутнє. Мені випала нагода прийняти участь в дезактивації третього енергоблоку. Хоча умови, в яких люди виконували завдання, були надзвичайно важкими, проте вони знали, що це йде на користь нашої держави і самого народу. Ми маємо пам’ятати кожного з них. Їх надзвичайний героїзм та сміливість, проявлені заради нашого спасіння, викликають нашу повагу та вдячність».

У кінці свого виступу Анатолій Васильович запропонував присутнім вшанувати пам'ять всіх тих, хто віддав найдорожче – своє життя за боротьбу з цією страшною катастрофою.

Завершили вечір солістка Академічного оркестру Ольга Полежака та учасники вокального гуртку «П’ять стихій», виконавши музичні композиції для присутніх у залі.

Прес-служба НА НГУпереглядів - 360.