Курсанти Національної академії завітали до унікального музею
27 Квітень 2017

Гвардійці командно-штабного факультету відвідали музей Укрзалізниці в Харкові.

Майбутні офіцери побували у відомому музеї, який було відкрито ще у 1967 році до 140-ї річниці Південної залізниці. На сьогоднішній час в музеї провели капітальний ремонт та змінили структуру експозицій. Курсанти від музею були в захваті. Особливо сподобались реальні моделі потягів та макет Столичного експреса.

Музей поділяється на три зали: Зелена зала (період паровозобудування та становлення Харківсько-Азовської дороги), Червона зала (період розвитку залізниці), та Синя зала (історія розвитку під час незалежності України).

Тут зібрано багато старовинних та рідких експонатів, унікальні документи, та фотознімки, макети составів. Пам’яткою музею є величезний макет маршруту руху швидкісного «Столичного експреса Харків-Київ», котрий з точність відтворює не тільки сам поїзд, а й залізничну частку шляху Києва, Харкова, Полтави-Київської та Миргорода. На макеті функціонує також системи автоматичної централізації із світлофорами, переводами стрілок та залізничними переїздами, а потяги прибувають до станцій та відбувають від них під музику та об’яви дикторів. В часи Другої світової війни залізнична дорога Харківщини мала важливе стратегічне значення.

Своїми враженнями поділиться курсант Сергій Ткаліч: «Музей поділено на три великі секції, і в кожній з них було одразу видно як йшов прогрес розвитку будування потягів, загальний розвиток залізниці з плином років. Особливо мені дуже сподобалась Червона зала, а саме момент відмови від парових двигунів та перехід на електричні. Саме тоді, на мій погляд стався справжній «прорив» у історії залізничної дороги».

Автор курсант Олексій Бистріченко

Фото авторапереглядів - 418.