В Академії Нацгвардії обговорили актуальні проблеми тилового забезпечення
27 Червень 2017

Кафедрою тилового забезпечення факультету економіки та менеджменту Національної академії Національної гвардії України було організовано проведення круглого столу на тему «Актуальні проблеми тилового забезпечення Національної гвардії України».

Активними учасниками круглого столу стали провідні вчені Харківського державного університету харчування та торгівлі, Національного фармацевтичного університету, представники науково-виробничого підприємства «Гемо-проект» та кондитерської фабрики «Солодкий світ», які об’єднались навколо вирішення спільних проблемних питань тилового забезпечення в рамках наукового проекту «Наука для армії».

Начальник кафедри тилового забезпечення кандидат наук з державного управління доцент полковник Олександр Бондаренко у своїй доповіді відзначив основні напрямки наукових досліджень щодо вирішення проблем тилового забезпечення у Національній гвардії України та інших формувань Сектору безпеки і оборони України.

Неабияку зацікавленість отримала доповідь доктора медичних наук, професора, завідувача кафедрою фармакології Національного фармакологічного університету Сергія Штриголя, щодо створення виробів медичного призначення, біологічно-активних добавок, харчових продуктів спеціального призначення, та актуальних напрямів збереження здоров’я і підвищення адаптаційно-компенсаторних можливостей організму військовослужбовців. Він презентував розробки вітчизняних фармакологів виключно із компонентів українського виробництва, які допомагають не тільки покращити стан здоров’я військовослужбовців під час виконання службово-бойових та бойових завдань в різних умовах обстановки, а й зберегти життя. Запропоновано унікальні препарати для зупинки кровотечі.

Доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри хімії, мікробіології та гігієни харчування Харківського державного університету харчування та торгівлі Вікторія Євлаш презентувала науково-освітньо-виробничий кластер «Повноцінне харчування: інноваційні технології, енергоефективне виробництво та маркетинг», до якого увійшли вчені-ентузіасти з Харківського державного університету харчування та торгівлі, Національної академії Національної гвардії України, Державного фармацевтичного університету, а також вітчизняні виробники:  ТОВ науково-виробниче підприємство «Гемо-проект» та кондитерська фабрика «Солодкий світ».

У межах проекту «Наука для армії» розроблена технологія білково-вітамінного продукту спеціального споживання «VitаBar»:  батончиків «Переможець», «Воєнно-польовий» та «Захисник», до складу яких входить сировина вітчизняного виробництва: сироватка сушена, білок соняшникового насіння, залізовмісна дієтична добавка  «Нутріо-гем», сушені фрукти, вівсяні пластівці. На цю продукцію розроблено і затверджено нормативно-технічну документацію, отримано висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи.

Відповідно, вказана продукція внесена до бази даних технічних умов України, виробляється кондитерською фабрикою «Солодкий світ»,  апробована в зоні проведення антитерористичної операції та в Академії і отримала схвальні висновки медичних працівників та психологів.

Під час роботи круглого столу прийнято рішення об’єднати зусилля учасників кластеру щодо впровадження розробленої продукції у практику тилового забезпечення військ.

Після закінчення семінару всі учасники мали змогу продегустувати продукцію спеціального споживання та оцінити її смакові якості.