З новоспеченими курсантами Національної академії проводиться первинна військова підготовка
28 Липень 2017

У навчальному центрі Національної академії Національної гвардії України розпочалися навчальні збори з курсантами, які щойно вступили до лав Академії.

Вже зараз 372 майбутніх гвардійця отримують первинні військові навички у навчальному центрі в с. Верхня Писарівка, де для цього створені усі належні умови. Цього року серед них 186 військовослужбовців-контрактників, які вже мають певний військовий досвід та 27 дівчат, що забажали вдягнути курсантські погони.

Протягом місяця здійснюватимуться різні види підготовки та проводитимуться заняття з багатьох навчальних дисциплін, до яких залучаються офіцери курсантських підрозділів, а за найбільш складними темами – науково-педагогічні працівники Національної академії.

«Щорічні військові збори покликані ознайомити молодих курсантів з первинними основами військової підготовки, становленням та завданнями Національної гвардії, історією та бойовим шляхом Національної академії та загальновійськовими предметами. Польовий вихід є корисним для обох сторін – юнаків та офіцерів. Так перші проходять етапи швидшої адаптації до подальшої військової служби, а другі можуть вивчати поведінку курсантів за умов підвищених фізичних та психологічних навантажень», – коментує хід подій начальник командно-штабного факультету полковник Вячеслав Овчаренко.

Наразі молоде покоління гвардійців дізнається про порядок проходження служби, роль та завдання особового складу в забезпеченні законності і правопорядку в державі. Крім того, усі бажаючи навчатися в Академії проходять психодіагностичні бесіди та психологічні тестування, направленні на багатоаспектне вивчення майбутнього особового складу. Хлопців та дівчат також ознайомили з найновітнішими видами озброєння, формами одягу і спорядження, та продемонстрували об’єкти навчально-матеріальної бази.

Крім навчання, колишні школярі мають час і на різнопланове дозвілля: концерти, спортивні ігри та змагання, перегляд у вихідні дні художніх фільмів.

По закінченню первинної військової підготовки курсанти зустрінуться з першим складним випробуванням – дводенним польовим виходом. А вже в вересні у першокурсників відбудеться важлива подія складання військової присяги на вірність українському народові.