Курсанти-учасники парадного розрахунку відвідали Музей народної архітектури
9 Серпень 2017

Майбутні офіцери командно-штабного факультету побували в Музеї народної архітектури та побуту, що розташований просто неба біля історичного селища Пирогів. 

Парадний розрахунок Національної академії НГУ ретельно готується до параду військ у Києві з нагоди 26 річниці незалежності України. Навантаження тренувань є великими як для офіцерів, так і для курсантів, адже підготовка потребує немалих зусиль й енергії. Тож, водночас,  важливим при цьому є і відповідний відпочинок.

Курсанти відвідали Національний музей народної архітектури та побуту, який знаходиться біля історичного селища Пирогів. Музей розташований під відкритим небом у межах Києва. Це одне з небагатьох місць, де до сих пір зберігається атмосфера єдності з природою.

Музей заснований 6 лютого 1969 року. Цьому передувала низка громадських ініціатив, зокрема публікація відкритого листа про необхідність створення музею народної культури в Києві від 14 серпня 1965 року в газеті «Літературна Україна».

Демонтаж, консервацію, перевезення, реставрацію та встановлення на місці пам'яток народної архітектури (будинків, господарчих споруд, дерев’яних церков, вітряків тощо) здійснювала спеціалізована реставраційна майстерня. Одночасно співробітники музею за активної участі активістів обласних організацій здійснювали пошук та збір цінних пам'яток етнографії, декоративно-ужиткового мистецтва, народних одягумеблів, дерев'яного і глиняного посуду, чоловічого і жіночого одягу, музичних інструментів тощо. Офіційно експозиція музею відкрита для відвідувачів у 1976 році.

«Я зміг на власні очі побачити побут та архітектуру всіх міст України, що налічує декілька століть. На мою думку, це місце є тихим осередком спокою та гармонії, де кожен з нас мав можливість відпочити від галасливого і жвавого ритму мегаполісу. Найбільше вразило те, наскільки добре збереглася архітектура з історією існування понад 4 століття», - поділився враженнями курсант Дмитро Поляков.

Попереду в курсантів ще декілька насичених тижнів тренувань, а у свій вільний час хлопці будуть намагатися ще ближче познайомитись із культурної спадщиною Київщини.

 

Прес-служба НА НГУ

 переглядів - 313.