Піт, кров та жага до перемоги: гвардійці виборювали право носити берет з відзнакою (відео)
29 Вересень 2017

На полігоні у Нових Петрівцях 50 найпідготовленіших військовослужбовців Національної гвардії України здавали кваліфікаційний іспит на право носити берет з відзнакою нового зразка – синього кольору.

Запекла боротьба, з самого ранку 28 вересня, розпочалась з марш-кидка на відстань 11 кілометрів з подоланням природних та штучних перешкод. Наприкінці цієї дистанції гвардійці в бойовому екіпіруванні зі зброєю під звуки вибухів та стрілянини бігли, переступаючи автомобільні шини, щільно викладені на землі, кидали учбову гранату та переповзали по-пластунськи під натягнутим колючим дротом під час «обстрілу» холостими в повітря, продираючись крізь чорний дим палаючих автомобільних шин. Для кожного гвардійця такий іспит – це справжній виклик. Всі кандидати викладалися на повну. По обличчях військовослужбовців було помітно, як їм тяжко, що це не прогулянка по морському узбережжю. Але ніхто з низ не здавався без бою. Деякі бійці, кому фізично було дуже важко, через силу, обливаючись потом, долали останні важливі метри марш-кидка. Своїми вигуками та порадами їх підбадьорювали однополчани.

«Берет з відзнакою – це нагорода, яку виборюють окремі військовослужбовці. Його не можуть носити масово: взводи, роти, батальйони. Це та відзнака, яка демонструє, що військовослужбовеця приймають до ради беретів, до якої ми включили гвардійців з краповими беретами і беретами з відзнакою. Ці військовослужбовці як спеціалісти вищого класу одержать відзнаки, в тому числі, і матеріальні. Тобто, до грошового забезпечення вони отримуватимуть ще певні бонуси», – розповів заступник командувача Національної гвардії України генерал-лейтенант Микола Балан.

Усі учасники були в однакових умовах. Після подолання першого етапу, без паузи на відпочинок, долали загальновійськову смугу перешкод. Одразу після неї був етап силової підготовки. Військовослужбовці почергово виконували присідання з вагою, віджимання, підняття ніг в положенні лежачи та перекатували автомобільні шини від вантажівки. Лише перед виконанням нормативів з вогневої підготовки та стрільби з бойової зброї гвардійці мали невеличку паузу для переходу до місця проведення наступного етапу та отримання боєприпасів.

Після кожного етапу військовослужбовці, які продемонстрували найгірші результати, завершували здавати кваліфікаційний іспит. У підсумку на останній рубіж – рукопашний бій – вийшли десять найдостойніших та найвитриваліших.

Вони змагалися у спарингах з інструкторами з рукопашного бою. Без крові не обійшлося, влучні та професійні удари інструкторів обходили захист виснажених кандидатів на право носити берет з відзнакою. Діставалося також й інструкторам. Деякі з гвардійців, які дійшли до фіналу, володіли прийомами рукопашного бою не гірше за своїх опонентів. Але основний критерій, за яким судді оцінювали бійців-кандидатів – воля до перемоги. Окрім суддів своє рішення щодо того, чи готовий гвардієць носити берет з відзнакою, виносила рада беретів, до складу якої входять досвідчені військовослужбовці, які вже давно мають цю відзнаку. У підсумку кваліфікаційний іспит склали лише шестеро найстійкіших військовослужбовців.

Зазначимо, що у зв'язку із запровадженням в НГУ нових зразків форми одягу гвардійці, які складали кваліфікаційний іспит цього року вперше отримають право носити берет синього кольору з відзнакою замість крапового.

«Під час проведення параду з нагоди Дня Незалежності було акцентовано увагу перед верховного головнокомандувача ЗСУ – Президента України, міністра оборони і міністра внутрішніх справ України на тому, що Національна гвардія України військове формування з правоохоронними функціями і необхідно в деякій мір поміняти елементи форми одягу. І було прийнято рішення про носіння єдиного берету в Національній гвардії України – синього кольору – кольору прапора Національної гвардії України. Цю відзнаку – берет синього кольору, кілька військовослужбовців вперше матимуть можливість одіти і з достоїнством та гордістю носити його у військах», – пояснив заступник командувача НГУ.

Додамо також, що вперше в іспитах взяли участь курсанти Національної академії НГУ. Урочисте нагородження військовослужбовців, які вдало виконали всі нормативи відбудеться 29 вересня, на полігоні в Нових Петрівцях.