До Дня створення НАТО в Академії розповіли чим важлива для них співпраця з Альянсом
4 Квітень 2018

До Дня створення НАТО ми вирішили розповісти про історію співпраці Національної академії Національної гвардії України з Альянсом. Національна гвардія України - силова структура, яка максимально зацікавлена в проведенні реформ та впровадженні стандартів НАТО. Вона, як складова сектору безпеки та оборони, бере участь у програмах та ініціативах НАТО.

Головна мета програм, які нам пропонують міжнародні експерти Альянсу  – надати українським силовикам інформаційну базу та практичні навички для їх реалізації при виконанні своїх функціональних обов’язків.

В рамках Індивідуальної Програми партнерства НАТО, військовослужбовці НГУ щороку проходять навчання та підвищення кваліфікації за кордоном в навчальних закладах та спеціалізованих центрах держав-членів та партнерів НАТО.

«Програми НАТО працюють в Україні більше 10 років.  Вони являються потужною підтримкою для професійного розвитку  персоналу в секторі безпеки та оборони. З початком агресії  Росії проти України, підтримка НАТО Україні вийшла на активний рівень. НАТО постійно здійснює забезпечення суверенітету і територіальної цілісності України», – зазначив директор Офісу зв’язку НАТО в Україні Александер Вінніков.

Національна академія Національної гвардії є головною платформою для реалізації проектів НАТО в Східному регіоні України. Таке рішення прийняв Александер Вінніков під час свого візиту до Академії НГУ: «Ми започатковуємо комплекс курсів НАТО на базі Академії Національної гвардії України. Саме цей навчальний заклад чудово підходить для проведення наших навчань, адже це один із провідних військових навчальних закладів України. І саме Академія стане осередком підготовки за стандартами НАТО у Східному регіоні України», – зазначив директор Офісу зв’язку НАТО в Україні.

У 2018 році вдвічі збільшилась кількість курсів НАТО, які будуть проведені на базі Академії. У Академії  Нацгвардії в навчальний процес  підготовки майбутніх офіцерів досить стрімко впроваджують досвід Північноатлантичного Альянсу. Нині на базі навчального закладу регулярно проводяться семінари та курси за участю міжнародних фахівців. Участь в цих заходах беруть  не тільки гвардійці, а й представники всіх силових структур Сходу України. За сприяння Програми Україна-НАТО з професійного розвитку,  запроваджено платформу короткострокових курсів з питань діяльності НАТО. За минулі роки Програма професійного розвитку здійснила підготовку близько чотирьохсот військовослужбовців Нацгвардії та інших силових структур.  Програма з виховання доброчесності  підготувала близько п’ятиста правоохоронців України. Керівництво програми започаткувало на базі вишу Нацгвардії проведення спеціальних тижневих курсів з розбудови доброчесності, прозорості та зниження корупційних ризиків за сприянням  центру операцій з підтримання миру Боснії і Герцеговини  із залученням міжнародних експертів.

«Ми регулярно проводимо брифінги  з керівництвом Академії для обговорення питання щодо впровадження нових дисципліни  з розбудови доброчесності, прозорості та зниження корупційних ризиків до навчальної програми Академії, повною мірою використовуємо навчальну програму НАТО на основі навчального плану,  узгодженого Північноатлантичним альянсом», – розповіла керівник програми, Управління політичними справами та політикою безпеки штаб-квартири НАТО пані Бенедикт Борель.

Менеджер Програми професійного розвитку Ове-Уруп Мадсен розповів про співпрацю із Нацгвардією та її навчальним закладом: «Національна гвардія протягом тривалого часу співпрацює з нашою Програмою. Академія є одним з найактивніших партнерів Програми Професійного Розвитку,  які готові та здатні займатися поступовим розвитком практичного навчання відповідно до Північноатлантичних стандартів. Визначальними факторами продуктивної співпраці є чітко налаштоване командування Національної гвардії України і правильний підбір офіцерів на ключові позиції, які пов’язані з формуванням і впровадженням цілей розвитку».

Пріоритетним напрямком діяльності Програми професійного розвитку є також підготовка лідерів суспільної думки, які будуть впроваджувати міжнародні стандарти в навчальний процес Академії.

Загалом кількість курсів, що проводяться в рамках програм НАТО щороку зростають і досвід отриманий під час цих курсів активно впроваджується в навчальний процес.

«Враховуючи ситуацію, в якій сьогодні опинилась Україна, впровадження міжнародного досвіду в навчальний процес – є одним з наших пріоритетних завдань. Заняття, які проводять міжнародні експерти на базі Академії дозволяють нашим курсантам та офіцерам значно розширити кругозір підготовки. Ми же активно співпрацюємо чотири року, з кожним роком кількість курсів зростає і це є важливим показником зацікавленості у проведенні реформ та підвищення якості підготовки сучасних офіцерів. Я вдячний нашим колегам з Альянсу за таку активну та плодотворну співпрацю і вітаю з річницею створення НАТО», – зазначив начальник Національної академії Національної гвардії України генерал-майор Сергій  Соколовський.

Відділ міжнародних зв’язків, інформації і комунікації НА НГУпереглядів - 318.