Курсант Київського факультету Микола Ткаченко поділився бойовим досвідом з товаришами
12 Червень 2018

Курсант Київського факультету Національної академії Національної гвардії України солдат Микола Ткаченко родом з Херсонщини. Ще у 2013 році був призваний на строкову службу до військової частини Центрального оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України, де виконував службові завдання з охорони громадського порядку.

У 2015 році підписав контракт та продовжував службу вже у місті Нова Каховка.  Але його не покидали думки про бажання стати офіцером.

«У травні 2015 року я поїхав у зону проведення операції об’єднаних сил до Маріуполя, де проходив службу на блокпосту при в’їзді у місто. Основною нашою задачею була перевірка документів людей та транспорту, що пересікали наш контрольно-перепускний пункт. Часто ми знаходили набої та зброю у багажниках автівок, - розповідає Микола, - Пам’ятаю випадок, саме перед річницею звільнення Маріуполя, нас перевели на посилений варіант несення служби. Я помітив підозрілого чоловіка, що спостерігав за нашими позиціями і ми затримали його. Після обшуку виявилося, що затриманий мав при собі зброю та радіостанцію. Тоді командири були вдячні мені, що попередив скоєння злочину».

««Тобі потрібно вчитися, отримати вищу освіту», – говорив мені батько. Я не міг з ним не погодитися, - посміхається, - моє майбутнє вирішила зустріч з молодим лейтенантом, який щойно випустився з Київського факультету, і за розподілом потрапив до нашої військової частини. Він розповів мені про навчання, про підготовку майбутніх офіцерів. І тоді я остаточно визначився. Вирішив, що стану офіцером».

Зараз солдат Микола Ткаченко вже курсант і здобуває юридичну освіту. Під час відео-лекторію до річниці звільнення Маріуполя він розповів своїм однокурсникам про події, які трапилися з ним під час несення служби.

Хлопці слухали свого товариша з великою увагою, уточнюючи деталі, адже багато з них теж несли службу у Південно-східних регіонах нашої держави та є учасниками бойових дій.

Автор молодший лейтенант Альона Крижановська

Фото авторапереглядів - 370.