У Києві пройшов Парад військ на честь 27-річчя Дня Незалежності та 100-річчя відродження української державності
26 Серпень 2018

Військовий парад у центрі Києва, приурочений до 27-річчя незалежності України і століття відродження української державності, став наймасштабнішим за останні роки.

У ньому взяли участь 4,5 тис. українських військовослужбовців, 250 одиниць військової техніки, зокрема нові зразки озброєння і техніки, які вже прийняті на озброєння і ті, які проходять державні випробування. Також у параді вперше за останні роки брала участь армійська авіація.

Нововведенням цього параду стала зміна звернення міністра оборони до військовослужбовців та їхній відгук на нього. Змінилися радянські вітання військових із "Здрастуйте, товариші!" - "Здоров'я бажаємо!" на "Слава Україні!" - "Героям слава!". Після вітання військовослужбовці відповідають "Слава!".

Перед урочистим проходженням парадних розрахунків пройшло вручення почесних найменувань військовим частинам і з’єднанням Збройних Сил України і Національної гвардії України. Зокрема, Верховний головнокомандувач ЗСУ Петро Порошенко вручив бойовий прапор 21-й окремій бригаді з охорони громадського порядку Нацгвардії, яка брала активну участь у боях за звільнення  низки міст Донбасу.

Під час святкового маршу Національну гвардію представляли розрахунки курсантів Національної академії НГУ, військовослужбовці спеціального батальйону «Почесна варта» Першої бригади оперативного призначення Національної гвардії України ім. Петра Дорошенка та зведений оркестр НГУ. Загалом Хрещатиком пройшли понад 300 гвардійців.  Хор Академічного ансамблю пісні і танцю НГУ також був представлений у зведеному хорі Збройних сил України.

Загалом пішою колоною пройшли 24 зведені парадні розрахунки. У складі окремого парадного розрахунку пройшли ветерани антитерористичної операції на Донбасі – представники усіх родів військ.  Вже вдруге у параді беруть участь 18 іноземних делегацій із різних країн світу, зокрема парадні розрахунки підрозділів із Великої Британії, США, Канади, Литви, Естонії, Польщі, Румунії, Молдови та прапорні групи з Грузії, Латвії, Данії, Польщі а також, прапороносна група багатонаціональної бригади "ЛитПолУкрбригу".

Видовищним був і момент, коли проїхала військова техніка – це як новітні зразки вітчизняного виробництва, які проходять випробування, так і техніка, що вже стоїть на озброєнні у нашої армії. Зокрема, в параді було представлено 40 одиниць важкої броньованої техніки, понад 100 одиниць автомобільної техніки і БТР, 30 одиниць артилерійських систем і 30 ракетних комплексів. Також були представлені переносні протитанкові ракетні комплекси, зокрема поставлені із США комплекси ПТРК  «Javelin», які були розміщені на автомобілях. Очолив танкову колону ОБТ Т- 84-120 "Ятаган" з гарматою калібру 120 мм. Хрещатиком також проїхали модернізовані танки Т-64БВ.

Серед новітньої військової техніки публіці була представлена самохідна артилерійська установка (САУ) "Богдана", яка ще лише проходить держвипробування. Гаубиця може вражати ціль на відстані до 60 кілометрів і має натовський калібр 155 мм.

На завершення над Хрещатиком пролетіли вертольоти, транспортні літаки, штурмовики і винищувачі.

Після проходження урочистим маршем командувач НГУ подякував особовому складу за старанність та якісну підготовку до Параду.

Прес-служба НГУ,

фото: Андрій Некрасов, Руслан Музичук, Вадим Голуб

 переглядів - 652.