Навчання в задоволення: першокурсники розповіли, як бути курсантом Академії Нацгвардії
14 Вересень 2018

Ми розповімо про курсантів Національної академії Національної гвардії України, які нещодавно вступили до військового вишу. Вони вже більше місяця вивчають військову справу, а відтепер будуть спрямовано опановувати різні військові професії. Стимул до навчання в Академії Нацгвардії у хлопців і дівчат різний. Хтось прийшов сюди з сім'ї військових і продовжує династію, хтось кинув собі виклик стати офіцером, а деякі знайшли серед військових професій щось близьке для себе і тепер йдуть у цьому напрямку.

На командно-штабному факультеті навчають військовослужбовців спеціального призначення. Один із курсантів такої групи є Олександр. Хлопець родом із Луцька. Саме там закінчив правознавчий ліцей з посиленою фізичною підготовкою. На питання «Чому обрав військову сферу?», у гвардійця відповідь проста: «Щоб захищати Україну». Ні проживання в казармі, ні дисципліна, ні посилена військова підготовка хлопця зовсім не лякають. Він готовий до будь-яких труднощів.

«По перше, професія військовослужбовця вважається дуже відповідальною. Це важливий і цілеспрямований крок у дорослість. Ти маєш захищати країну, і це почесний обов’язок. По-друге, мій батько  все своє життя присвятив військові справі і я чув від нього чимало цікавих і позитивних розповідей з власного досвіду. Мене ніхто не змушував йти у військові, я сам так вирішив».

Про Академію Нацгвардії Олександр дізнався під час візиту курсантів вишу до його ліцею. Гвардійці розповіли про систему підготовки і процес навчання в Академії, про свій побут і можливості до самовдосконалення.

«Коли я навчався в ліцеї, я пройшов свій перший польовий вихід, який організували саме військовослужбовці Національної гвардії України. Тоді я ще більше став цікавитись Національної гвардією і мене зацікавили призначення і завдання, які виконує цей підрозділ. Після того до ліцею ще неодноразово приїздили курсанти Академії та розповідали про навчальний заклад.  І тепер, коли я вже тут, я бачу на власні очі ці сучасні вогневі тренажери, спортивні комплекси, тактичні містечка та досвідчених викладачів».

За словами гвардійця, спеціальність він обирав опираючись на фізичні навантаження, які на командно-штабному  факультеті найбільш інтенсивні.

«З приводу спеціальності я визначився вже під час первинної військової підготовки в навчальному центрі Академії. Мені сподобався виступ групи спецназу. Одразу видно їх злагодженість та як всі військовослужбовці допомагають  один одному. Особисто для мене спорт – це життя і я не можу сидіти на місці,  під час навчання я маю наміри загартовувати себе якомога більше різними навантаженнями. Також моєю мрією є стрибнути з парашутом, і всього цього я зможу досягти в Академії».

В подальшому Олександр Шепєлєв планує служити в групі спеціального призначення і готовий до виконання будь-яких завдань за призначенням. А також має намір вдосконалити знання англійської мови та залучатися до участі у міжнародних миротворчих операціях.

«Мені хочеться після випуску спробувати свої сили в співпраці з НАТО та взяти участь у миротворчих операціях. Для цього, звісно ж, потрібне володіння іноземними мовами. Мені цікаво отримати міжнародний досвід», - з гордістю розповідає Олександр.

Наступний наш герой, курсант факультету логістики Роман Молчанов. Військовослужбовець народився в місті Каховка, Херсонської області. Саме дідусь, генерал-лейтенант Військово-Повітряних Сил надихнув хлопця обрати військову галузь.

 «До Академії я 2 роки відвідував військово-патріотичний клуб «Сокіл», де вивчав стройову та фізичну підготовку, рукопашний бій, вогневу, тактичну та медичну підготовку. І вже коли я був на КМБ, для мене все було знайомим. Ось наприклад розбирати автомат я навчився за 12 секунд, і  цим пишаюся. Крім того, у дідуся я навчився долати ті труднощі, які зустрінуться на життєвому шляху, а також під час армійської служби. Саме він є для мене прикладом мужності і найголовнішим стимулом», - розповідає хлопець.

«Хочу в майбутньому стати перспективним офіцером. Мені подобається робота з особовим складом. Розумію, що це дуже відповідальна робота, яка потребує багато зусиль, та сподіваюсь, що набутий досвід і освіта в стінах Академії допоможе мені дорости до висококваліфікованого офіцера Національної гвардії України. А далі все в моїх руках», - говорить хлопець.

А курсант Анастасія Андрущенко почала задумуватись про військову справу з тих пір, коли на Сході країни почались бойові дії.

«Спостерігаючи за тим, як молоді хлопці кладуть своє життя за нашу цілісність, в мені почали вирувати патріотичні відчуття обов'язку захищати Україну, і з кожним днем це відчуття ставало все сильніше», - з сумом розповідає Настя. Щоб стати професійним військовослужбовцем, дівчина вирішила отримати вищу освіту в цій сфері. Свій вибір зупинила на Національній академії, тому що вважає, що саме цей навчальний заклад вже давно зарекомендував себе як місце, де готують офіцерів-професіоналів у всіх військових і правоохоронних галузях.

«В наш час якісне психологічне забезпечення військовослужбовців є одним із ключових аспектів успішності боєздатності армії, саме цією думкою я керувалася при виборі професії, і не прогадала, бо в Національній академії Національної гвардії України готують психологів на потужній теоретичній і матеріальній базі», - ділиться дівчина.

На сьогоднішній день головною метою для Анастасії є гарно навчатися, поглиблювати свої знання у військовій справі, бути гідною звання курсанта.

«В майбутньому я прагну стати високоосвіченим офіцером-психологом. Людиною, яка зможе якісно надавати допомогу іншим, з честю нести звання офіцера, бути прикладом сили, відваги, патріотизму і витримки. Я вірю, що зможу досягти своєї мети, і в цьому мені допоможе Академія», - з впевненістю додає Анастасія.

Віктор Москалюк є курсантом Київського факультету та навчається за спеціальністю «Державна безпека». Військовослужбовець родом з Києва. Закінчив юридичний ліцей імені Я.Кондратьєва (НАВС).

У гвардійця в родині відслідковується військова династія кількох поколінь. І звісно Віктор без вагань вирішив підтримати сімейну традицію. Академію хлопець обрав, як перспективний навчальний заклад, який виховує справжніх офіцерів.

«У першу чергу офіцер – високоосвічена людина. Мотивована, патріотична. З чіткою громадянською позицією. Професіонал своєї справи. Необхідно з малих років виховувати в собі пунктуальність і повагу до старших, якщо вирішив присвятити своє життя військовій службі. Ось для мене прикладом є моя сім’я. Я своїх близьких вважаю справжніми військовими, які віддано служать в Національній гвардії України», - розповідає Віктор.

Тож бажаємо гвардійцям Національної академії Національної гвардії України реалізувати всі свої можливості та з гордістю нести звання курсантів — майбутніх офіцерів. 

Відділ міжнародних зв’язків, інформації і комунікації НА НГУ

 переглядів - 554.