Офіцери-випускники оперативно-тактичного факультету практикуються у ролі начальників та заступників територіальних управлінь (відео)
3 Квітень 2019

У Національній академії Національної гвардії України проходять триденні командно-штабні навчання.

Участь у них беруть слухачі другого року навчання оперативно-тактичного рівня, викладачі кафедри оперативного мистецтва, кафедри бойового забезпечення та логістики та кафедри військово-соціального та психологічного забезпечення Академії.

Командно-штабні навчання – певний курс, де перевіряються  теоретичні знання та практичні навички, мета яких полягає у тому, щоб виявити наскільки офіцер-випускник готовий до виконання службових обов’язків на певній посаді.

«Наше головне завдання - підготувати висококваліфікованого офіцера, який зможе приймати вчасні та вірні рішення не тільки в звичайних ситуаціях, а й в кризових. Командно-штабні навчання є важливим етапом підготовки офіцерів. Під час них ми намагаємося змоделювати та відпрацювати найбільшу кількість можливих нестандартних ситуацій, пов’язаних з діяльністю підрозділів Національної гвардії України. Такі навчання дані офіцери проходять вдруге. Минулого року вони стосувалися вирішення питань тактичного рівня, а цього року - оперативно-тактичного, тобто раніше вони виконували роль командира і заступників бригади, а зараз – територіального управління», - зазначає завідувач кафедри оперативного мистецтва доцент Олександр Лавніченко.

Командно-штабні навчання розділені на 3 етапи, 2 з яких слухачі оперативно-тактичного рівня пройшли.

Під час першого етапу учасники навчань відпрацьовували дії оперативно-чергових служб територіального управління, з’єднань, частин оперативно-територіальних об’єднань  при отриманні сигналу на приведення в готовність до виконання службово-бойових завдань та організовували переміщення військових частин в район виконання завдань.

Другий етап включав в себе роботу посадових осіб управління оперативно-територіального угруповання “Центр”, з’єднань і частин з організації виконання завдань з підтримання правового режиму надзвичайного стану в зоні відповідальності, управління розгортанням оперативно-територіального об’єднання та зайняття тактичними групами секторів відповідальності в операційному районі.

«Ці навчання надають нам практичний досвід у веденні бойових документів, їх відпрацюванні та втілення у життя. Питання, які ми відпрацьовуємо під час занять є актуальними на сьогодні, тому саме практичні заняття дозволяють вникнути в усю атмосферу і зрозуміти, які рішення потрібно приймати першочергово, які документи потрібно готувати та взагалі як планувати роботу з особовим складом. Минулого року ми проходили такі навчання і я можу сказати, що на сьогодні відчувається колосальна різниця. Це стосується і прийняття рішень і постановки завдань підлеглим, всі доповіді офіцерів магістратури на рівень вище, впевненіше і якісніше. Дані навчання для офіцера оперативно-тактичного рівня безумовно потрібні, тому що лише завдяки практиці можна досягти успіху в управлінні підлеглим особовим складом», - зазначив учасник навчань підполковник Ігор Поцебін.

Попереду на офіцерів чекає останній етап навчань, на якому вони вже будуть безпосередньо приймати рішення та управляти з’єднаннями та військовими частинами угруповання ізоляції в ході проведення спеціальної операції.

 Відділ міжнародних зв’язків, інформації і комунікації НА НГУпереглядів - 313.