Забезпечення реалізації конституційних виборчих прав нацгвардійців Академії
22 Квітень 2019
Керівництво Національної академії Національної гвардії України провело роботу щодо організації участі особового складу в голосуванні та забезпеченні публічної безпеки громадян в день виборів.

У день проведення голосування під час другого туру виборів Президента України до охорони громадського порядку від Академії НГУ було задіяно понад півтисячі військовослужбовців. Гвардійці виконували обов’язки в координації із п’ятьма відділами поліції в місті Харків.

Для реалізації виборчих прав військовослужбовців навчального закладу були створені належні умови для голосування та встановлено взаємодію з виборчими комісіями щодо розподілу відвідування виборчих дільниць. Особовому складу було роз’яснено виборче законодавство, порядок та особливості участі у виборах Президента України.

Особовий склад Академії голосував на виборчих дільницях, які розташовані за межами місць дислокації військових частин. Щоб забезпечити умови для вільного волевиявлення, військовослужбовцям строкової служби та курсантам було надано звільнення з розташування Академії для участі в голосуванні.

Особовий склад, який знаходився у відрядженнях, голосував, подавши заяви про тимчасову зміну місць голосування без зміни виборчих адрес. Отже виборчі права військовослужбовців забезпечено і голосування ніяк не вплинуло на якість виконання службових завдань.

Відділ міжнародних зв’язків, інформації і комунікації НА НГУпереглядів - 170.