Адреналін та шалене бажання повторити це знову – бійці Нацгвардії про повітряне десантування (ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО-LIVE)
4 Липень 2019

На аеродромі Гвардійської авіаційної бази Національної гвардію України, що в місті Олександрія, завершилася підготовка та підвищення класної кваліфікації спеціалістів парашутно-десантної підготовки та пошуково-рятувальної служби.

Близько 60 військовослужбовців залучилися до навчальних зборів, а саме представники Головного управління, парашутно-десантна група олександрійської авіабази, курсанти Національної академії НГУ, а також бійці окремих загонів спеціального призначення  Центрального та Північного ОТО.

Курсанти другого та третього років навчання брали участь у десантуванні вперше. Виконували стрибки з парашутом з висоти близько 600 метрів. Для них це було ефективним загартуванням для подальшої служби в підрозділах спецпризначення Нацгвардії. Водночас, з висоти 2400 та 4000 метрів десантувались бійці спецзагонів.

За словами керівників навчального збору, такі збори у Національній гвардії України традиційно проходять кожен рік. Особлива увага приділяється тим, хто виконує стрибки вперше та засвоює нові типи парашутних систем. Інструктори також відмічають, що в кожного з парашутистів за плечима десятки стрибків з різних висот різноманітними способами, але підхід до кожного десантування повинен бути особливим, нібито це вперше у їхньому житті.

Зазначимо, що така практика дає змогу швидко доставляти особовий склад для виконання бойового завдання та здійснювати стрибки в складних метеорологічних умовах. Десантування може здійснюватися як зі зброєю, так і з грузовими вантажними контейнерами. Такі стрибки потребують від особового складу злагоджених дій та високої підготовки.

«Сьогодні ми з товаришами вперше стрибнули з парашутом. Емоції і страх переповнювали нас до виходу на повітряне судно, а після здійснення стрибка відчувався адреналін та шалене бажання повторити це знову. Враження від здійснення першого кроку в небі залишаться одними із найяскравіших. Ми хвилювалися та все одно намагалися не видавати переживань та емоцій. Нам вдалось виконати все так, як навчали нас наші викладачі та інструктори в Академії», - ділиться враженнями курсант командно-штабного факультету Дмитро Конопленко.

За результатами навчань, особовий склад підвищив свої теоретичні знання, відпрацював майстерність щодо виконання навчально-тренувальних стрибків з парашутними системами різних типів на поверхню землі.

Прес-служба НГУ

фото Руслана Андрусівапереглядів - 234.