Файл не прикреплен или не соответствует формату
звезда героя_2

майор Голубєв Віктор Максимович

Віктор Максимович Голубєв народився 17 січня 1915 року в Петрограді. Після школи працював шліфувальником і одночасно учився в Московському технікумі. У Червоній Армії з 1936 р.

У 1939 році закінчив авіаційне відділення Харківського прикордонного училища. Служив в авіації прикордонних військ, після чого був переведений у Військово-Повітряний флот, де чудово засвоїв техніку пілотування нових бойових винищувачів: И-16,И-153.

Учасник Великої Вітчизняної війни з червня 1941 року. Почавши бойовий шлях командиром ланки 285-го штурмового авіаційного полку (Південно-Західного фронту) старшим лейтенантом, незабаром став визнаним майстром штурмових ударів. З перших днів війни на своєму штурмовику Голубєв знищив до 50 танків, 325 автомашин, 6 гармат, понад півтори тисяч фашистів, 20 літаків. Брав участь у боях під Сталінградом, у Курській битві, у звільненні України від німецько-фашистських загарбників.

Бойова майстерність льотчика особливо яскраво проявилась в Сталінградській битві. В один з липневих днів 1942 року Голубєв на чолі групи штурмував автоколону гітлерівців. У цей момент його атакували два “мессершмита”. Він став пікирувати на автоколону, обстрілюючи її з гармат і кулеметів. У результаті вогонь “мессершмитов”, спрямований на його штурмовик, обрушився на гітлерівську піхоту. Цей майстерний маневр допоміг льотчику вийти з бою непошкодженим. За мужність і відвагу, виявлені в боях по ліквідації оточених гітлерівських військ під Сталінградом, йому присвоїли звання Героя Радянського Союзу 12 серпня 1942 року.

За майстерні повітряні удари по ворогові на Курській дузі командир авіаційної ескадрильї 58-го гвардійського штурмового авіаційного полку (2-а гвардійська штурмова авіаційна дивізія, 16-а повітряна армія, Центральний фронт) гвардії майор Віктор Голубєв був нагороджений другою Золотою Зіркою 24 серпня 1943року.

Нагороджений орденом Леніна, 2-ма орденами Червоного Прапора, орденом Вітчизняної війни 2 ступеню, орденом Червоної Зірки і багатьма медалями. У 1943 році направленний на навчання у Військово-Повітряну академію. Загинув при виконанні навчального польоту 17 травня 1945р.