news

11.11.2024 09:12

Ми започатковуємо серію проєктів «Герої серед нас». Ми будемо ділитись історіями курсантів та курсанток Національної академії Національної гвардії України. Герої проєкту розповідатимуть про свій бойовий шлях, досягнення та мотивацію навчатись в Академії.

 

Старший солдат Денис Олексієнко навчається на гуманітарному факультеті, є командиром групи.

Хлопець родом з Києва, свій військовий шлях розпочав у травні 2019 року. Службу проходив на посаді начальника поста охорони порядку.

«З першого дня повномасштабного вторгнення у столиці ми забезпечували порядок, організовували патрулювання, допомагали нести службу на блок-постах. Тоді була велика вірогідність проникнення диверсійних груп ворога, у місті діяли навідники. Ми їх виявляли», - розповідає наш герой. 

Згодом Денис перейшов у бригаду Гвардії наступу «Буревій». Перше «бойове хрещення» він отримав у районі Серебрянського лісництва на Лиманському напрямку. Денис пережив чимало небезпечних моментів, адже позиції були розташовані дуже близько від противника.

«Я був піхотинцем. Разом з побратимами виконував бойові завдання, тримав позиції та стримував ворога. Ми перебували в 70 метрах від ворога. Пам’ятаю, 25 грудня 2023 року був масштабний штурм наших позицій. Наш підрозділ працював дуже злагоджено, адже від цього залежить життя побратимів. Тоді всі одразу позаймали свої позиції, у нас був важкий бій. Я перший раз у житті дивився смерті в очі. Проте ми відбили штурм. Того дня я отримав 2 наскрізні поранення. Але заділо тільки м’які тканини», - пригадує Денис.

Після поранення Денис 2 місяці проходив реабілітацію, після якої пройшов військово-лікарняну комісію та повернувся до своєї бригади.

Стосовно вступу до Академії, Денис поставив собі за мету здобути вищу освіту за фахом «Психологія». А дізнався про навчальний заклад під час агітаційної кампанії курсантів у бригаді, де проходив службу.

«Пам’ятаю, як до нас в частину завітали представники з Академії. Мене зацікавила їхня розповідь, адже я мріяв бути офіцером ще з дитинства. Гуманітарний факультет обрав тому, що професія військового психолога буде актуальною завжди. Після закінчення війни буде багато роботи. Відчай, депресія, панічні атаки, страх, нервові розлади, зміна місця проживання, втрата рідних – всі ці психологічні проблеми, з якими зіштовхнулися українці. І саме психолог має працювати з людьми в надзвичайних ситуаціях. Мені хочеться допомагати людям та зробити вагомий внесок для своєї країни», - підсумовує наш герой.

Денис закликає українців не боятися і бути готовими до захисту своєї країни, тренуватися та вивчати військову справу: «Я вижив, так як був налаштований на це. І кожен українець має бути готовий захищати свою землю та своїх близьких».

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ