В Академії пройшла VI міжнародна конференція з питань мовної комунікації
31 Травень 2016

Представники гуманітарного факультету разом із запрошеними науковцями з інших вищих навчальних закладів обговорили проблеми галузевої комунікації, перекладу та інтеграційних процесів суспільства.

Організаторами цього заходу були керівники гуманітарного факультету, завідувачі кафедр та представники професорсько-викладацького складу. Тематика  конференції охопила широке коло питань, пов’язаних зі стратегічними та галузевими комунікаціями в соціальному контексті, проблемами міжкультурної комунікації та перекладу, актуальними проблемами освіти та підготовки перекладачів.

Начальник гуманітарного факультету полковник Сергій Іщенко звернувся до присутніх: «Ми з радістю вітаємо Вас у стінах Національної академії Нацгвардії на щорічній конференції. Як відомо, працівники гуманітарного факультету активно займаються дослідженням проблем мовної комунікації. З ініціативи професора кафедри філології, перекладу та мовної комунікації Людмили Пелепейченко було створено наукову школу. Робота її представників спрямована на розробку вирішення актуальних проблем сучасної комунікації в військовій сфері, а саме: стратегічних комунікацій Нацгвардії, створення моделей мовної комунікації, які забезпечують протидію викликам інформаційної війни та побудову мовної комунікації, яка сприяє покращенню виконання службово-бойових завдань. Думаю, що на нас сьогодні очікує плідна співпраця, так само, як і обмін думок та ідеями».

На участь в конференції були заявлені представники більш, ніж 20 вищих навчальних закладів з шести країн світу – України, Сполучених Штатів, Німеччини, Швеції, Румунії, Нігерії. Учасники представили свої доповіді згідно тематик секцій.

На пленарному засіданні завідувач кафедри філології, перекладу та мовної комунікації Ірина Лисичкіна представила свою роботу, що стосувалася іміджу як чинника підвищення ступеня поваги до військової структури, порівнявши Україну та США. Завідувач кафедри фонетики та граматики Оксана Михайлова  продемонструвала результати дослідження про взаємодію сил охорони правопорядку з комунікативними культурами України. В свою чергу, професор Людмила Пелепейченко розповіла про комунікативні стратегії злагоди. Доповідь гості з Київського університету професора Ганни Чеснокової була присвячена міжкультурним комунікаціям та білінгвізму, а випускник Академії - Данило Шевченко – представив свою роботу в галузі інформаційної безпеки.

«Основою наших досліджень є стратегічні комунікації та переклад, імідж сил охорони правопорядку та умови здійснення успішної мовної комунікації в військових підрозділах. Наша кафедра разом з кафедрою фонетики та граматики активно досліджує ці актуальні питання. Результатами спільної успішної роботи є наукові публікації, проекти та науково-дослідна робота. Наразі ж, на нас очікує навчально-дослідницька робота з питань стратегічних комунікацій Національної гвардії України», - зазначила доцент Ірина Лисичкіна.

Конференція показала, що дослідження, які проводяться в Академії, не обмежуються нашою науковою школою та стінами Вишу. Представники Національної академії з кожним роком присвячують опрацюванню важливих проблем мовної комунікації все більше часу. Вони є авторами багатьох посібників, статей, кандидатських дисертацій, беручи при цьому участь у міжнародних форумах та конференціях. На кафедрах розробка проблем мовної комунікації здійснюється під кутом зору державної безпеки, враховуючи при цьому соціальні, політичні та інші не менш важливі фактори.