Особистості, що «пишуть» історію: Аліна Труш (проект до п’ятої річниці Дня Національної гвардії України)
23 Березень 2019

Продовжуємо проект до дня Національної гвардії України. Ми  публікуємо матеріали про особистості Академії, які мають незвичні досягнення.

«Вченому світ»: Національна академія Національної гвардії України та її академічні досягнення

«Вченому світ, а невченому тьма» — це українське прислів'я знає кожен, проте чи користується ним? Знання може не лише уберегти, а й зробити справжній внесок у розвиток особистості.

Про дівчину, із якою нам пощастило познайомитися, говорять «знає, на чім світ стоїть» — курсант Аліна Труш — гвардійка 4-курсниця гуманітарного факультету Національної академії Національної гвардії України. «Родом я з Харківської області, а саме зі Зміїва, закінчила тамтешній ліцей, чим надзвичайно пишаюся, і отримала золоту медаль», — із посмішкою згадує Аліна. Але погодьтеся, одразу зацікавлює мотивація вибору дівчини, адже для Аліни були відкриті всі двері вищих навчальних закладів. «Зрештою, 2015 рік, коли я вступала, був одним із переломних для країни і для мене особисто: у мене з'явилося бажання щось змінити, домогти державі та, як банально не звучить, покращити світ, — ділиться гвардійка, згадуючи те, як проходив вибір, — а Національна гвардія дає можливість зробити заплановане мною, хоча мені й дзвонили із інших закладів, запрошували до них, але я уже чітко вирішила». І яке щастя для Аліни розуміти, що її вибір був правильним. Дівчина з нами поділилася спогадами про себе, про свій характер до Академії: «Я завжди була дуже сором'язливою, Ви навіть не уявляєте, наскільки я стала впевненішою та відкритою, — військова структура НГУ дарує упевненість у собі, у наступному дні, а колектив і його атмосфера дозволяє розгадати власну особистість».

Дівчина вважає своїм хобі доволі нестандартні для більшості захоплення: «Я займаюся написанням наукових робіт, наприклад, наразі на Всеукраїнській конференції серед усіх закладів вищої освіти в секторі безпеки та оборони я буду виступати з темою: «Реалізація ґендерної політики в Національній гвардії України»; я вже провела масштабне соцопитування на базі нашої Академії у різних колективах: суміжні групи, де хлопці та дівчата; а також там, де лише одні хлопці. До речі, результат доволі тішить, адже гвардійці готові й співпрацювати з жінками, й бути їх підлеглими».

Наша розмова із Аліною продовжилася, і ми дізналися про чималі досягнення дівчини, із якими вона представляла Академію НГУ: «Згадуючи якісь свої досягнення, можу сказати, що основні ще попереду, — із посмішкою говорить Аліна, — а з тих, що уже маю, наприклад, у мовному конкурсі по Україні я перемогла у номінації "Вправний стиліст" за влучне написання твору; із зовсім нещодавніх — був Міжнародний конкурс імені Тараса Шевченка, де у Харкові я отримала перше місце, а подальші результати будуть відомі у квітні, але відчуваю, що буде перемога».

Світлість розуму та ясні цілі допомагають досягати омріяного, а коли людина має не лише навички, а й можливості, тоді результат гарантований. «Я спілкуюся зі своїми однокласниками, і що є жахливим, так це те, що вони мають значення, а куди піти працювати після закінчення вишів, вони не знають! Академія ж Нацгвардії дає працевлаштування, моя спеціальність «заступник командира роти по роботі з особовим складом», і після навчання я ним стану, чим надзвичайно тішуся», — радіючи говорить курсант Аліна Труш.

Аналізуючи нашу розмову з Аліною, приходить розуміння, наскільки важко не лише знати, а й мати змогу, де це знання застосовувати. Побажаємо дівчині-гвардійці досягнення бажаного, а всім нам — подібної гармонії з собі та навколишнім світом.

Автор Анастасія Посашковапереглядів - 233.