Перша присяга нацгвардійців на меморіалі Захисників України в Харкові (відео)
7 Грудень 2019

Пів сотні солдатів Національної академії Національної гвардії України присягнули на вірність українському народові. Вперше присяга відбулася на меморіалі Захисників України. Всі хлопці восени цього року виявили бажання проходити службу у Нацгвардії.

Привітав новоспечених солдатів начальник Академії генерал-лейтенант Сергій Соколовський,  військовий комісар Харківського обласного комісаріату Юрій Калгушкін, голова ветеранської ради Академії полковник у відставці Петро Павлов.

«Урочиста присяга - це важлива подія та відповідальний крок у житті, адже ви починаєте військову службу. Протягом півтора року ви матимете можливість набратися військового досвіду, який обов`язково стане вам у нагоді. Пам`ятайте, що, перш за все, за цей термін ви присвячуєте себе службі українському народові, - наголосив начальник Академії генерал-лейтенант Сергій Соколовський. – Від усього серця вітаю вас із цією знаменною подією, щиро бажаю вам міцного здоров’я, мужності, наснаги та відданості Батьківщині. Нехай вам щастить!».

За місяць перебування в Академії солдати пройшли заняття на навчальних зборах та отримали бойову зброю. Зокрема, юнаки збагатили свій досвід необхідними навичками з тактичної, військово-інженерної, стройової, вогневої та фізичної підготовки.

Віталій Данилюк – один із новобранців осіннього призову, бітбоксер з Кіровоградщини. Національну гвардію вважає найперспективнішою військовою структурою. Саме тому її й обрав. З дитинства знає, що армія – це шлях, який повинен пройти кожен хлопець. Тому, отримавши  повістку сказав батькам, що обов’язково піде й відслужить потрібний термін.

«У моїй сім’ї існує традиція – кожен хлопець повинен пройти військовий шлях. Коли прийшов сюди, я зрозумів, що армія – це те, що формує справжнього чоловіка. Армія, як музика повністю змінює людей».

Віталій 2 роки професійно займається бітбоксом. Цьому мистецтву він навчався самостійно за допомогою відеоуроків. Після строкової служби збирається й далі розвиватися у напрямку бітбоксу та має мрію: потрапити на міжнародний батл по бітбоксу та відчути справжній кайф від своєї улюбленої справи.

В подальшому солдати проходитимуть службу в батальйоні забезпечення навчального процесу, хлопців розподілять у три роти: роту забезпечення навчального процесу, роту охорони комендантської служби та автомобільну роту. Солдати виконуватимуть обов’язки водіїв, патрульних, чергових різних видів нарядів.

Після присяги начальник Академії зустрівся з батьками та солдатами і наголосив, що ті хто сумлінно виконуватимуть обов’язки матимуть змогу восени спробувати свої сили під час вступної кампанії до Академії і навчатися аби згодом отримати вже офіцерське звання.

Відділ міжнародних зв'язків, інформації та комунікації НА НГУпереглядів - 476.