“Витримує будь-які навантаження без травм”: як нацгвардієць із Харкова готується до Ігор Нескорених
11 Грудень 2019

Підняти штангу з максимальною вагою планує нацгвардієць у запасі Сергій Наумов. Він один з 20-ти українців, які захищатимуть честь країни на Іграх Нескорених. У Міжнародних змаганнях беруть участь ветерани та військовослужбовці, поранені під час бойових дій. Про те, як він готується до змагань, далі у матеріалі наших кореспондентів.

Харків'янин Сергій Наумов досі не вірить, що потрапив до Національної збірної Ігор Нескорених. Перша спроба 3 роки тому була для нього невдалою, але загартувала характер. Тепер він готується до змагань.

"Тоді я став іншим, і ось тоді все почалося, тоді я зачепився і на характер пішов далі, далі. Там великий відрив був, хлопець теж готувався протягом року до відбору в Києві, я другим, а він першим – з результатом 160 кг. А в Сіднеї він показав перший результат – 177", – розповів учасник Нацвідбору.

У Сергія за плечима 17 років військової кар'єри. Нині він підполковник запасу Нацгвардії України. Встиг побувати на Донбасі. У вересні 2014-го поблизу Попасної потрапив під ворожий обстріл – зазнав поранень голови, ніг та контузії.

"Спочатку не зрозумів, що поранений. Потім, коли відчув щось тепле і мокре, потім зрозумів", – каже Сергій.

Останні півтора року Сергія тренує Олександр Чернишов. На його рахунку – 4 десятки чемпіонів. Він переконаний: Сергій має гарні шанси на перемогу.

По своїх силових показниках – ну дуже хлопець обдарований, витримує будь-які навантаження без травм, без хвороб. Прогресує вище середнього. Надії подає", – наголосив тренер Олександр Чернишов.

Під час змагань нацгвардієць відтискатиме штангу лежачи. Заради перемоги Наумов тренується чотири рази на тиждень по 3 години. І щоразу вагу на штанзі додає.

"Я думаю, сильних переживань там не буде. Мені єдине переживання, щоб жити до цілі, підняти свої заповітні 180 кг і перемогти", – сподівається Сергій Наумов.

Щоб навчитися піднімати таку вагу, Сергій Наумов має ще пів року. Ігри Нескорених стартують у травні 2020.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"переглядів - 318.