Офіцерські погони за 2 роки – від студента до офіцера
19 Грудень 2019

Якщо ви хоч раз у житті замислювались про військову службу або мріяли стати офіцером – маємо для вас чудовий варіант. В Національній академії  Національної гвардії України функціонує кафедра підготовки громадян за програмою підготовки офіцерів запасу. Тобто – за два роки навчання маєте можливість отримати офіцерське звання без відриву від основного місця навчання або роботи. Цікаво? Читай далі, як проходить навчання і як потрапити до нашої Академії.

Вступити на навчання студенти мають право з 2 року навчання у будь-якому вузі і віком до 40 років. Але в більшості випадків, студенти намагаються встигнути до третього курсу, щоб "цивільне" навчання збіглося із отриманням офіцерського звання.

В Національній Академії Національної гвардії України студенти з різних міст України навчаються на шістьох спеціальностях. Навчання проходять щосуботи, протягом двох років. Програмою підготовки передбачено лекції, практичні заняття та польові збори.

Під час навчання з майбутніми офіцерами запасу проводяться заняття на динамічних тренажерах БТР та автівках «КРАЗ», відпрацьовуються вправи та завдання з вогневої, тактичної та фізичної підготовки.

«З кожним роком зростає кількість бажаючих пройти військову підготовку. Адже є багато переваг – це отримання ще однієї освіти та можливість працевлаштування в силових структурах на офіцерські посади», - розповідає завідувач кафедри підготовки офіцерів запасу Ігор Радченко.

Після проходження всієї програми навчання, на студентів кафедри підготовки офіцерів запасу чекають тритижневі польові збори  у навчальному центрі Академії. Протягом місяця, студенти відпрацьовують вправи стрільб на військовому стрільбищі, водіння бойових машин, заняття на тактичному полі, виконують вправи інженерної підготовки.

З кожним роком на кафедрі підготовки офіцерів запасу навчається все більше дівчат. Наразі в Академії вивчає військову справу 54 дівчини.

Серед студенток кафедри підготовки офіцерів запасу і Анна Кіляр. Дівчина навчається на першому році та обрала спеціальність, пов’язану з автомобільним транспортом.

«Я вступила на кафедру підготовки офіцерів запасу для того, щоб отримати ще одну додаткову спеціальність, адже з військовою службою планую пов’язати своє майбутнє, - говорить дівчина.

Після завершення повного курсу навчання на кафедрі підготовки офіцерів запасу, проходження навчального збору, підсумкової атестації та складання присяги, студентам присвоюється військове звання «молодший лейтенант запасу».

З отриманням офіцерського звання, випускники можуть зробити кар’єру у будь-якій силовій структурі України: Національній гвардії України, підрозділах МВС України, службі безпеки України,  Збройних Силах, Державній прикордонній службі України та інших військових формуваннях.

За детальнішою інформацією можете звертатися на сайт Академії та за телефонами - 732-31-18, 739-28-78

Відділ міжнародних зв’язків, інформації і комунікації НА НГУпереглядів - 686.