майор Віталий Захарченко
nagradigosukrorden_007b_ukr1-80x80сс

майор                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Захарченко Віталій Миколайович

Захарченко Віталій Миколайович  народився 7 січня 1983 року в селі Топильна Шполянського району Черкаської області в сім’ї робітників.

Віталій Захарченко з дитинства мріяв про офіцерські погони, тому після закінчення школи вступив до Військового інституту внутрішніх військ МВС України. Отримавши лейтенантські погони, проходив службу у військах правопорядку на посадах від командира взводу до заступника командира батальйону, а з 2011 року – старший помічник начальника оперативного відділення штабу.

Віталій разом зі своїми побратимами виконував завдання з охорони громадського порядку в столиці. 19 лютого 2014 року, стоячи в першій шерензі бойового порядку, прикриваючи від куль товаришів та юних солдат строкової служби, майор Захарченко отримав вогнепальне поранення із ураженням правої плечової кістки та проникаюче поранення черевної порожнини із пошкодженням печінки, шлунку та кишківника. Останні дні медики боролися за життя військовослужбовця. Після проведеної операції Віталій Захарченко перебував у вкрай важкому стані, на межі між життям і смертю. Рідні та побратими з надією чекали на його одужання, але 2 березня  серце мужнього офіцера зупинилося.