Зиновьев +
звезда героя

полковник Зинов`єв Іван Дмитрович

Народився 17 січня 1905 року в селі Дубовка Бавлінського р-ну Татарської республіки. Закінчивши 5 класів, працював в сільському господарстві. З 1927 року у військах НКВС. Служив на півдні, в Середній Азії, учасник походів проти басмачів. Випускник Харківського прикордонного училища ім. Дзержинського.

Учасник радянсько-фінляндської війни 1939-1940 років. Командир рот 4-го прикордонного полка (військ НКВС) капітан Зіновієв відзначився при охороні фронтових комунікацій біля с.Уома. 10 січня 1940 рота була оточена двома батальйонами противника. Коли його поранили в бою, він продовжував керувати обороною. Близько місяця рота відбивала ярості атаки ворога. В ніч на 12 лютого повів бійців контратакувати ворога і після прориву оборони противника вивів роту з оточення. Звання Героя Радянського Союзу було привласнено 26 квітня 1940 року.

Після війни вчився в Військовій Академії ім.. М.В. Фрунзе. З початком  ВВВ полковник Зинов’єв командував стрілецькою дивізією. Нагороди: ордени – Леніна, 2 Червоного Прапора. З 29 травня 1942 року був в полоні у фашистів. Розстріляний гітлерівцями в 1942 році за підготовку втечі з полону.