Завдання, які сьогодні виконує Національна гвардія України  вимагає від Академії підготовки сучасних та кваліфікованих офіцерів. Бойовий досвід, кращий досвід країн НАТО та країн міжнародної асоціації FIEP (фієп) активно впроваджується в навчальний процес і вимагає від викладачів та навчаємих ефективної взаємодії. Все це задля досягнення головної мети – мирного та безпечного майбутнього кожного громадянина своєї країни.

Національна академія Національної гвардії України – потужний багатопрофільний військовий заклад вищої освіти, який здійснює цільову підготовку військових фахівців. Майже 90 років Академія готує військових  спеціалістів різних кваліфікацій. Курсанти в Академії навчаються за державним замовленням. Тісна взаємодія державного замовника та навчального закладу  надає змогу підготувати компетентних випускників адаптованих до виконання необхідних завдань. Після отримання дипломів випускники мають обов’язкове працевлаштування у Національної гвардії України та в інших силових структурах України. З 2013 року можливість навчатися в Академії не лише за цивільними, а й за військовими спеціальностями отримали й дівчата. Організація навчання, заснована на багаторічному досвіді викладачів та базується як на класичних і перевірених методах, так і на сучасних методиках навчання з використанням новітньої тренажерної та обчислювальної техніки.

Підготовка офіцерів в Академії здійснюється на 5 факультетах:

Оперативно-тактичний факультет готує офіцерів оперативно-тактичного рівня за напрямами службово-бойове застосування, організація технічного, тиловго й морально-психологічного забезпечення Національної гвардії України.

Командно – штабний факультет здійснює підготовку курсантів на посади командирів підрозділів спеціального призначення, командирів підрозділів зв’язку та командирів підрозділів Національної гвардії.

Факультет логістики готує офіцерів-інженерів з експлуатації озброєння й техніки Національної гвардії та фахівців логістичного напряму.

Можливості гуманітарного факультету дозволяють забезпечувати найвибагливіший попит на фахівців роботи з особовим складом, стратегічної комунікації та військового перекладу. З 2017 року на факультеті розпочато підготовка військових психологів.

Київський факультет готує фахівців за спеціальностями Право та Державна безпека. Випускники факультету займаються юридичним супроводженням службово-бойової діяльності Національної гвардії України.

Поряд із курсантами на факультеті логістики та гуманітарному факультеті навчаються студенти. Після випуску вони мають змогу реалізувати себе в усіх сферах суспільного життя.

Одночасно зі здобуттям обраної спеціальності студенти мають змогу навчатись за програмою підготовки офіцерів запасу на військовій кафедрі. Після дворічного навчання вони отримують офіцерське звання «молодший лейтенант запасу».