Оголошення: ДО УВАГИ АБІТУРІЄНТІВ ТА ЇХ БАТЬКІВ!

15  липня  2019  року  до  11.00 в кімнаті відвідувачів буде проводитися реєстрація кандидатів на вступ до Національної академії Національної гвардії України.

При собі мати:

-      паспорт;

-      атестат про повну загальну середню освіту з додатком;

-      сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання;

-      приписне свідоцтво;

-      документи, які надають право на пільги.

 Дорогі абітурієнти! Ви маєте прийняти важливе і відповідальне рішення – вибрати вищий навчальний заклад, який відкриє для вас нові перспективи і допоможе реалізувати ваші мрії та життєві плани.

Обираючи професію, багато вчорашніх школярів замислюються про те, чи буде отримана спеціальність актуальною в майбутньому. Багато з них вибирають собі професію, ґрунтуючись на результати аналізу ринку праці, які проводять вчителі, провідні центри зайнятості. Однак поряд з професіями-одноденками, які стають модними на кілька років, а потім безслідно зникають з ринку праці, існують спеціальності, які будуть існувати до тих пір, поки існує людство. Сучасний світ наполегливо диктує нам нові стандарти існування. Ключовим серед них виступає безпека – безпека людини, суспільства. Підвищення рівня безпеки безумовно залежить від якості підготовки професіоналів, які стоять на сторожі закону і правопорядку. Життєвий вибір, зроблений на користь служби у правоохоронних органах є виправданим, як з погляду професійних перспектив, так і з точки зору громадської думки.

Професія військового ­- різновид державної служби. У всі часи військова служба була справою честі, школою мужності і самовідданості, а до професії військового завжди ставилися з особливою шаною і повагою. “Військова виправка ”, “офіцерська честь”, “солдатська доблесть ” – це далеко не повний список того, що приваблює молодих людей при виборі даної професії.

Військова кар’єра починається з хорошої освіти, тому молоді люди, що вирішили пов’язати своє життя з цією професією, ще навчаючись у школі, повинні задуматися про вибір навчального закладу.

Національна академія Національної гвардії України є провідним багатопрофільним вищим навчальним закладом з підготовки військових фахівців та спеціалістів гуманітарного, психологічного, правового, економічного та інженерно-технічного профілів для Національної гвардії України, а також інших міністерств і відомств, що входять в систему забезпечення безпеки країни.

Абітурієнт, який зробив свій вибір на користь професії, пов’язаної з забезпеченням безпеки Вітчизни, перед подачею документів до вступу в Академію повинен критично оцінити:

•  свої морально-етичні якості;

• рівень своєї підготовки і схильність до творчого вивчення природничих і технічних наук, здатність логічно мислити, освоїти складні розділи сучасної науки, постійно вдосконалюватися;

• здатність слідувати військовим традиціям, зберігати честь і гідність офіцера, дбайливо ставитися до історичної спадщини і традицій служб, які забезпечують державну безпеку;

• готовність неухильно виконувати вимоги статутів Збройних Сил і законів України;

• готовність служити інтересам Батьківщини на тій ділянці і в тому куточку країни, куди він буде розподілений після закінчення Академії та надалі за службовою необхідністю;

• готовність виконувати вимоги дотримання військової і державної таємниці.

Довідка про зміни та доповнення до Закону України про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімейвведеного в дію Постановою ВР № 2012-XII від 20.12.91

Розділ II
ПРАВА ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ

Стаття 9. Грошове забезпечення військовослужбовців

До складу грошового забезпечення входять:

посадовий оклад, оклад за військовим званням;

щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія);

одноразові додаткові види грошового забезпечення.

На сьогоднішній день випускник лейтенант на посаді командира взводу оримуватиме грошове забезпечення від 10.500 грн.

Стаття 9-1. Продовольче, речове та інше забезпечення військовослужбовців

1. Продовольче забезпечення військовослужбовців здійснюється за нормами і в терміни, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Речове забезпечення військовослужбовців здійснюється за нормами і в терміни, що визначаються відповідно Міністерством оборони України.

1) підйомна допомога в розмірі місячного грошового забезпечення на військовослужбовця і 50 відсотків місячного грошового забезпечення на кожного члена сім'ї військовослужбовця, який переїжджає з ним на нове місце військової служби;

2) добові, встановлені Кабінетом Міністрів України для працівників, які перебувають у відрядженні, за кожний день перебування в дорозі на військовослужбовця та кожного члена сім'ї військовослужбовця, який переїжджає разом з ним.

Стаття 10. Службовий час і час відпочинку військовослужбовців

Стаття 10-1. Право військовослужбовців на відпустки. Порядок надання військовослужбовцям відпусток та відкликання з них

1. Військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, надаються щорічні основні відпустки із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення. Тривалість щорічної основної відпустки для військовослужбовців, які мають вислугу в календарному обчисленні до 10 років, становить 30 календарних днів; від 10 до 15 років - 35 календарних днів; від 15 до 20 років - 40 календарних днів; понад 20 календарних років - 45 календарних днів. Час для проїзду до місця проведення зазначеної відпустки і назад не надається. Святкові та неробочі дні при визначенні тривалості щорічних основних відпусток не враховуються.

Стаття 11. Право військовослужбовців на охорону здоров'я та медичну допомогу

Військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, мають право на безоплатну кваліфіковану медичну допомогу у військово-медичних закладах охорони здоров'я. Військовослужбовці щорічно проходять медичний огляд, щодо них проводяться лікувально-профілактичні заходи.

Військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової військової служби) та члени їх сімей мають право не більше одного разу на рік на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристських базах Міністерства оборони України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів з пільговою оплатою вартості путівок у розмірах та порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України. Таким же правом користуються члени сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби. До таких членів сімей належать: батьки, дружина (чоловік), неповнолітні діти, а також діти - інваліди з дитинства (незалежно від їх віку).

Стаття 12. Забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей жилими приміщеннями

1. Держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення на підставах, у межах норм і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом України, іншими законами, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Стаття 13. Право військовослужбовців та членів їх сімей на освіту

1. Військовослужбовці мають право на навчання (у тому числі на отримання післядипломної освіти) у військових навчальних закладах, відповідних підрозділах підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації військовослужбовців. Військовослужбовцям, які прийняті на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу після здобуття базової або повної вищої освіти за державним замовленням, дозволяється навчатися в інших вищих навчальних закладах без відриву від служби після проходження ними строку служби, який дорівнює часу їхнього навчання для здобуття попередньої вищої освіти.

Стаття 14. Пільги військовослужбовцям та членам їх сімей

1. Військовослужбовці мають право на безоплатний проїзд:

1) залізничним, повітряним, водним та автомобільним (за винятком таксі) транспортом:

а) у відрядження;

б) у відпустку в межах України;

в) при переведенні на нове місце проходження військової служби або у зв'язку з передислокацією військової частини;

г) до місця проживання, обраного при звільненні з військової служби, в межах України;

2) всіма видами транспорту загального користування міського, приміського та міжміського сполучення (за винятком таксі) - тільки військовослужбовці строкової військової служби.

         Згідно Постанови КМУ від 14.03.2018 № 174 військовослужбовці рядового, сержантського і старшинського складу військової служби за контрактом не підпорядкованих військових частин, щоденно, за винятком вихідних забезпечуються харчуванням (обідом).

            Якщо військовослужбовці не бажають забезпечуватись харчуванням (обідом) вони можуть отримати грошову компенсацію (40% від вартості продуктів продовольчого пайка за добу).