• 20323417613_84239be1a3_o

Національна академія Національної гвардії України – один з трьох вузів Харкова, який здійснює військову підготовку студентів за програмою офіцерів запасу (Ліцензія від 24.04.2012 р., серія АД № 034547) на командно-штабному та інженерно-технічному факультетах. Військову підготовку проходять громадяни України (в тому числі і особи жіночої статі), придатні до військової служби за станом здоров’я та моральними і діловими якостями.

Військова кафедра є чудовою нагодою добровільної підготовки до служби в армії на офицерських посадах та дозволяє отримати додаткову військову спеціальність. Молода людина (юнак чи дівчина) вибирає використовувати цей шанс чи ні. Навчання проводиться за 6 військово-обліковими спеціальностями:

„Бойове застосування механізованих  з’єднань, військових частин і підрозділів“

„Застосування автомобільних з’єднань, військових частин і підрозділів“

„Бойове застосування з’єднань, військових части і підрозділів Національної гвардії України з охорони та оборони важливих державних об’єктів та комунікацій“

„Бойове застосування з’єднань, військових части і підрозділів Національної гвардії України з охорони громадського порядку“

„Бойове застосування з’єднань, військових части і підрозділів Національної гвардії України з конвоювання, екстрадиції та охорони підсудних“

„Бойове застосування з’єднань, військових части і підрозділів Національної гвардії України спеціального призначення“

Навчання на військовій кафедрі дає студенту не тільки додаткові знання та навички, необхідні майбутньому офіцеру запасу або державному службовцю, але і дозволяє покращити свою професійну підготовку як цивільного фахівця. Військові дисципліни допомагають студентам чіткіше усвідомити порядок дій у складних професійних ситуаціях, пов’язаних з ризиком для життя, здоров’я, а ряд військових дисциплін, що мають експлуатаційну спрямованість – закріпити і розширити знання та навички, отримані на цивільних кафедрах. Отримані на військовій кафедрі навички дозволяють розвинути в собі організаторські здібності, що є важливим чинником в подальшому працевлаштуванні.

Навчання студентів на кафедрі військової підготовки триває 2 роки. Студенти навчаються відповідно до графіку навчального процесу. З ними проводяться заняття з навчальних дисциплін військового спрямування: стройова підготовка, вогнева підготовка, загальновійськові статути Збройних Сил України, тактико-спеціальна підготовка, РХБ захист, військово-інженерна підготовка, загальновійськова тактика, будова та експлуатація автобронетехніки, управління підрозділами із засобами військового зв’язку. Для якісного проведення занять зі студентами використовується сучасна навчально-матеріальна база Академії в місті Харкові та польовому навчальному центрі, який розташований у селищі Верхня Писарівка Вовчанського району Харківської області.

Заняття з вогневої підготовки є обов’язковим для всіх, хто вивчає військову справу. Студенти вивчають сучасну стрілецьку зброю, виконують вправи підготовчих та бойових стрільб. Заняття проводяться у спеціалізованих  класах, на навчально-тренувальному комплексі та військовому стрільбищі.

Завершальним етапом підготовки студентів військової кафедри виступає польовий збір у навчальному центрі Академії -  Верхній Писарівці. Протягом місяця студенти в польових умовах мають змогу поглибити теоретичні знання, здобути практичні навички з військових та спеціальних дисциплін: з загальновійськової тактики, тактичної підготовки, вогневої підготовки, водіння та експлуатації бойових та спеціальних машин, РХБ захисту, військового зв’язку. Більшість занять проходять на військовому стрільбищі, де студенти виконують різноманітні нормативи з вогневої підготовки, ведуть практичну стрільбу з усіх видів зброї, що знаходиться на озброєнні у внутрішніх військах (АК-74, ПМ, КПВТ, АГС-17, ГП-25). На тактичному полі навчального центру Академії проводяться практичні заняття з військової топографії та загальновійськової тактики.

Окремим блоком програми є вивчення практичних дій військовослужбовців під час охорони громадського порядку в населених пунктах, охорони особливо важливих об’єктів та спеціальних вантажів.

Навчальний центр Академії забезпечує високий рівень підготовки особового складу та належний рівень проживання військовослужбовців в польових умовах. Під час польових зборів студенти проживають за армійським розпорядком дня.

Окрім навчання зі студентами також цікаво та змістовно проводяться вихідні та святкові дні: у вечірній час організовується перегляд відеофільмів в центрі культури, а також змагання з ігрових видів спорту та спортивні змагання, під час яких вони мають змогу продемонструвати свою силу, витримку та витривалість. Як показує досвід, за час польового збору студенти міцніють морально та фізично.

Варто відмітити, що для юнаків навчальні збори запам’ятовуються особливо: молоді хлопці реально відчувають що таке служба в армії, військова дисципліна, військовий порядок, проживання у наметах, харчування в солдатській їдальні.

Підсумком проходження навчальної програми військової кафедри є підсумкова атестація. У разі успішної здачі іспиту  студенти складають військову присягу на вірність українському народові і одержують звання молодшого лейтенанту запасу. Надалі випускник Академії може зробити кар’єру у будь-якій силовій структурі України: Національній гвардії України, МВС, СБУ, прокуратурі, Збройних Силах.