batarshin
звезда героя

майор
Батаршин Гільфан Абубекерович

Батаршин Гільфан Абубекерович народився в 1914 році в селі Голубовка, нині місто Кіровськ Ворошиловградської області, у родині робітника-шахтаря. Закінчив середню школу і гірничо-промисловий технікум у Лихачевську Ворошиловградської обл. Працював маркшейдером на шахті. У прикордонних військах з 1934 року. У жовтні 1936 року був направлений у Посьетский прикордонний загін. По закінченню навчання в школі молодшого керівного складу призначається командиром відділення.
Учасник боїв з японськими мілітаристами в районі озера Хасан у 1938 році. Командир відділення маневреної групи Посьетского прикордонного загону (військ НКВС) молодший командир Батаршин 31 липня в бою в районі важливої висоти придушував вогневі точки противника. Коли японці спробували оточити прикордонників, викликав вогонь на себе, забезпечивши відхід бійців. Будучи сам поранений, під вогнем ворога виніс з полю бою важко пораненого командира. У ніч на 1 серпня відділення успішно вело бій із противником у вис. Заозерне. Звання Героя Радянського Союзу присвоєно 25 жовтня 1938 року. Після чого був відправлений на навчання до Харківського військового училища прикордонних та внутрішніх військ.
У 1941 році закінчив військову академію імені М.В. Фрунзе. Служив у прикордонних військах. Учасник Великої Вітчизняної війни майор Батаршин нагороджений орденом Леніна, орденом Вітчизняної війни 2 ступеню, орденом Червоної Зірки, медалями.
Загинув 11 грудня 1948року в авіаційній катастрофі. Наказом Міністерства рибного господарства СРСР від 16 лютого 1966 року великий морозильний рибальський траулер названий “Гільфан Батаршин”.