Govorukhin
звезда героя

генерал-майор Говорухін Лев Олексійович

Народився 20 вересня 1912 року у місті Баку в робітничій родині. У 1933 році закінчив Грозненський автомобільний технікум, був механіком гаражу. Військову службу почав у жовтні 1935 року у внутрішніх військах, у 1939 році закінчив Харківське прикордонне училище імені Ф.Е Дзержинського. Після цього в числі групи молодих офіцерів-прикордонників був направлений у Енгельську військову авіашколу, після закінчення якої продовжив продовжив службу в одній з частин ВПС.

У Великій Вітчизняній війні приймав участь з першого до останнього дня. За відвагу і героїзм, виявлені в боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками, Указом Президії Верховної Ради СРСР від 15 травня 1946 року штурман 525-го Ямпольско–Кременецького Червонопрапорного авіаполку 27-ї Бердичівської Червонопрапорної штурмової авіадивізії майор Говорухін був визнаний гідним звання Героя Радянського Союзу.

Майор Говорухін за час війни зробив 198 бойових вильотів, знищив більш 20 танків і бронемашин, більше 100 автомашин, 50 залізничних вагонів, 3 паровози, 7 складів з пальним і боєприпасами, багато іншої бойової техніки і живої сили противника.

Після війни продовжував службу у ВПС. У 1948 році закінчив Вищі льотнотактичні курси, у 1955 році – Військово-повітряну академію. Генерал – майор авіації Говорухін нагороджений орденом Леніна, 4 орднами Червоного Прапора, орденом Олександра Невського, 2 орденами. Вітчизняної війни 1 ступеню, 2 орденами Червоної Зірки, медалями.