Zarubin
звезда героя

пiдполковник Зарубін Іван Петрович

Народився 14 січня 1908 року в селі Гусинка Обливського району Ростовської області. Після закінчення 7 класів працював в місті Шахти Ростовської області. В Радянській Армії з 1930 року. Закінчив Харківське військове прикордонне училище в 1933 році. Проходив службу у прикордонних військах.

В боях Великої Вітчизняної війни з липня 1941 року. Заступник командира 22-ої гвардійської мотострілецької бригади (6-го гвардійського танкового корпусу, 3-ї гвардійської танкової армії, 1-го Українського фронту) гвардії майор Зарубін 21 квітня 1945 року в боях на підступах до Берліну прийняв командування бригадою. 25 квітня разом з бійцями форсував канал Тельтов. Майстерно організував переправу частин бригади та приданих засобів посилення та зав’язав бій з противником на околиці Берліна. В цих боях противнику було нанесено значних збитків в живій силі та бойовій техніці. 27 червня 1945 року присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Після війни продовжував військову службу в армії. С 1953 підполковник Зарубін у запасі. Має нагороди: орден Леніна, 3 ордени Червоного Прапору, орден Олександра Невського, орден Великої Вітчизняної війни 1ступеню, 2 ордени Червоної Зірки, медалі.