rihlov
звезда героя

полковник Рихлов Олександр Дмитрович

Рихлов Олександр Дмитрович народився 1 вересня 1912 року в селі Котово Московської області у родині селянина. У прикордонних військах з 1934 року. Закінчив авіаційне відділення Харківського військового училища військ НКВС у 1938 році і був призначений молодшим льотчиком у 6-й авіазагін прикордонних військ у місто Мінськ.

У боях Великої Вітчизняної війни з 1941 року. Командир авіаційної ланки 36-го мінно-торпедного авіаційного полку ВПС Чорноморського флоту старший лейтенант Рихлов виконав 214 бойових вильотів за роки війни. Потопив 5 транспортирів 5 швидкохідних десантних барж, підірвав склад з боєприпасами, торпедував міноносець у базі і збив два літаки противника. 25 разів літав у тил ворога – а це 50 разів через лінію фронту і щораз проривався крізь згубний вогонь зенітної артилерії ворога. Багаторазово сідав на підготовлені партизанами посадкові площадки і доставляв їм необхідні вантажі. За роки війни О.Д. Рихлов три рази був поранений. Тричі, ледь перемагаючи біль, тяг літак до свого аеродрому і все-таки рятував екіпаж і машину.

По закінченні війни Олександр Дмитрович знову повернувся в авіацію прикордонних військ, що б як і раніш нести службу на кордоні. Охороняв повітряні рубежі Батьківщини на далекій Півночі, де командував окремою авіаційною частиною прикордонних військ.

Звання Героя Радянського Союзу присвоєно 16 травня 1944 року.

Нагороджений: орденом Леніна, 2 орденами Червоного Прапора, орденом Червоної Зірки, орденом Вітчизняної війни 1 ступеню, медалями.